Wpis z mikrobloga

Hejka, szykuje się na kota w mieszkaniu. Macie jakieś tipy/porady na start? Kot będzie malutki. Prawie świeżo po wykluciu :D
Jak go nauczyć żeby nie lał po kontach, nie jadł kwiatków i nie drapał mebli?
Boje się też, że to będzie ten z kotów co ucieka i się chowa. Da się jakoś kota nauczyć żeby był taki przytulaśny itp?
#koty
  • 12
@spawaczek: 1. Pierwsze dni i tak będzie się chować, nie wyciągaj na sile, podstaw jedzenie gdzieś niedaleko jego kryjówki.

2. Czemu taki mały? Pierwsze miesiące powinien spędzić z matką. Będzie umiał jeść, robić do kuwety?

3. Miska z wodą daleko od jedzenia

4. Jedzenie dobrej jakości (u nas Feringa jako mokre i Purizon jako suche, suche jako smakołyk, nie cały czas w misce)

5. Kup kocia trawę - będzie to skubał
Lonate - @spawaczek: 1. Pierwsze dni i tak będzie się chować, nie wyciągaj na sile, p...

źródło: comment_1600626233eii0Me3Uiu68ym31ghnRGK.jpg

Pobierz
@spawaczek: nie stawiać miski z wodą i żarciem obok siebie, zrobić kotu drapak, pokazać kuwetę - postawioną z dala od żarcia i spania, kot sam się oswoi. Nie kupować gówno żarcia z supermarketu typu Whiskas, kit kat itd. - bo to nie jest mięso.

Co to znaczy kot malutki, musi mieć minimum 9-12 tygodni żeby zabrać od matki.
@spawaczek: Przepis na to, żeby kot lał po kątach - wziąć go zaraz po wykluciu od matki.
To, czy kot jest przytulaśny, zależy od charakteru. Nie nauczysz go tego, jeśli taki nie będzie. Młode koty są mało przytulaśne, z wiekiem im tej cechy przybywa.
@Lonate: @krytyk1205: @kizi: pomyliłem 2-3 tygodnie z 2-3 miesiącami, dobrze ze to wyszło teraz bo okazało się, ze mam więcej czasu :D

A co jak mi się trafi taki dzikus? :( da się to jakoś rozpoznać? Znajoma ma kota, który jak tylko siedzisz na kanapie to przychodzi, kładzie się na kolanach i trzeba go głaskać. Takiego bym chciał :D
A co jak mi się trafi taki dzikus?


@spawaczek: Dzikusy to tylko koty, które nie miały wcześniej kontaktu z człowiekiem, który je miział lub niestety miały kontakt z człowiekiem, który je katował, więc wyluzuj na pewno będzie w jakimś stopniu przytulaśny. Jak bardzo to zależy od charakteru kota - jeden z kolan nie będzie chciał schodzić, drugi podejdzie da się pomiziać ale z kolan będzie uciekał, za to w nocy będzie
@krytyk1205: @kizi: @Lonate: A możecie mi coś powiedzieć na temat szczepienia? Podobno trzeba je szczepić przeciwko robakom?

Jak to jest z kastracja/sterylizacja przy kotce? Jeżeli kot nie będzie biegał po polu (najwyżej balkon) to trzeba? Wpływa to jakoś na kicie?

@krytyk1205: Psikać w kota jak drapie? :D nie będzie się potem mściła?
@spawaczek: trzeba odrobaczyć, jeśli chodzi o szczepienia to tutaj robiliśmy co weterynarz zalecał.

Jeśli chodzi o sterylizacje/kastrację kotki to trzeba to zrobić jak najszybciej, nie czekać na pierwsza ruję. Kotki wysterylizowane po pierwszej ruji mają mocno zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na raka. I trzeba to zrobić bo inaczej kotka zamiauczy się w czasie ruji i dostaniesz cholery