Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu #mirekmirowski.

W USA przeprowadzili badania co jest najczęstszą przyczyną rozwodów i 70%+ wyszło, że obniżenie statusu materialnego mężczyzny tj. utrata dobrze płatnej pracy.
W książkach seksuologów/psychologów jest jasno określone, że małżeństwo to jest biznes. Prawdziwego romantycznego uczucia szukają mężczyźni tak wynika z ich badań. Kobiety szukają zabezpieczenia w chwili obecnej materialnego, kiedyś to była tężyzna fizyczna itp.

Bardziej szanuję dziewczyny/kobiety które jasno się kierują tymi zasadami, że są w związku głównie dla korzyści finansowych. Nie byłem nigdy w takim związku, ale znam kilka takich dziewczyn gdzie dały dobrze dupy.

Kwestia wyjść na miasto oraz stawiania różnych atrakcji, wszystko zależy od związku. Często jest tak, że to ja stawiam, ale partnerka też lubi się zrewanżować. Wynajem mieszkania oczywiście powinno być pół na pół. Kwestia zakupów jak mam ochotę mogę coś kupić, ale nie ma takiej zasady, że mam dawać kobiecie pieniądze na zakupy ubrań bo jest moją dziewczyną. Zawsze należy brać za partnera/partnerkę osobę która szanuje pieniądze. O zakupy spożywcze nie ma co się drapać.

Jeśli kobieta jest roszczeniowa to najlepiej zakończyć związek. Jak ktoś w nim trwa i kobieta chce drogich wyjazdów to niech na nie sobie sama odłoży okaże się, że nawet nad jezioro nie da rady jechać.

Często słyszę od koleżanek, że jakaś ich tam koleżanka jest w związku z synem np. współwłaściciela lub właściciela jakiejś firmy. Koleś nie ma imienia tylko jest rozpoznawalny w tych rozmowach to czym jego ojciec się zajmuje. Jak osoba postronna tak się o tej osobie wyraża to partnerka tak samo mówi. Przykre jest to, że gdyby nie ojciec to ten chłopak by nie był w związku z tą laską.

Ktoś w tym wpisie wspomniał, że osoby majętne mają inny sposób myślenia i w zależności w jaki sposób stały się majętne to jest to najczęściej prawda. Dlatego ja proponuje rozmowę o finansach, jeśli kobieta zarabia 2k to Ty mów, że zarabiasz 3k. Zarabiasz więcej to lepiej niech o tym nie wie. Powiedzenia: Im mniej wiesz tym lepiej śpisz. Jest trafne.

W kwestii małżeństwa to wypada mieć podpisaną rozdzielność majątkową, wtedy sytuacja jest klarowna kto jaką funkcję pełni w związku oraz co wynika przy rozpadzie małżeństwa. W Polsce jest jeszcze jeden problem, że często bogaci ludzie nie potrafią zabezpieczyć majątku przed sprzeniewierzeniem przez dzieci i ich partnerów/partnerek. Ludzie często za życia przepisują już majątek i później patrzą jak to jest niszczone. Lepiej pójść do adwokata który doradzi jak sporządzić dokumenty przed ewentualnym przekazaniem majątku lub jak spisać testament, żeby może kolejne pokolenie mogło z tego skorzystać.

Kwestia seksu, nie może być tak, że facet 2 ruchy i worek suchy. Kobieta nie osiąga orgazmów lub bardzo rzadko bo facet się nie stara. Kobiety też potrafią leżeć jak kłoda i czekają, aż facet skończy. Trzeba się trochę postarać, od czasu do czasu może być szybki numerek, ale warto mieć więcej doznań i na seks poświęcić przynajmniej te 1,5h, a nawet kilka godzin.

Nie wiem czy za dużo tagów.

#przegryw #normictwo #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
  • 3
@Gamila_Ossadellud: W Katalonii jak ktoś bierze ślub to ma automatycznie podział majątku. Myślę, że to dobre rozwiązanie. Nie trzeba żadnych dokumentów podpisywać, które mogłyby być niezręczne. Ja tam nigdy nie lubiłam jak facet za mnie płacił, bo czułam się wtedy niezręcznie. Zawsze wolałam jak płacimy 50/50, albo raz ja raz on. Znam wiele koleżanek, które tak samo robią, ale wszystkie zarabiają dobrze i są ambitne. Więc może to ma na to