Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#komputery

Część, potrzebuję pomocy..

Zakupiłem nowa płytę główną asrock z490 Taichi.
Niestety nie wykrywa ona moich dysków m.2 w żadnym ze slotów.
Śmieszne jest to, że jak wkładam dysk z windowsem (PNY XLR8 CD3030 250GB) to po włączeniu PC mam na monitorze komunikat o braku sygnału.
Jak włożony jest Samsunga 970 Evo Plus 1TB to rusza do biosu, ale bios samego dysku nie widzi.
SSD zwykłe po sata już są widoczne.

Zasilacz Corsair HX1200.

Jakieś pomysły?
  • 12
@takumisan zasillacz z cza... A nie. To nie wiem.
A tak serio to sprawdź w instrukcji płyty, bo producent czasem #!$%@? jakiś szajs i slot slotowi nierówny. A także m2!=pcie, może być ze płyta jest TYLKO m2, a dyski pcie albo na odwrót, mimo, że fizycznie pasuje
@takumisan nie no dobra, na tyle co na szybko popatrzyłem to powinno działać. Coś jest nie halo. A wtedy jak nie daje obrazu jest jakieś piszczenie albo coś? Może płyta po prostu fabrycznie uszkodzona ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@winsxspl: odpięcie nic nie zmienia
Uwaga, ciekawostka.
Udało mi się wejść do biosu mając ten dysk z windowsem, ustawiłem Intel optane, doszedłem do pulpitu - fajnie.
Zrobiłem restart i teraz mam brak sygnału.
Jaki to bezsens
@takumisan dociśnij chipset palcem (przez jakąś chusteczke, bo może być gorący a dwa, że ślady zostaną) podczas uruchamiania i wchodzenia do biosu. Wiem że #!$%@? pomysł, ale podejrzewam kontroler pcie gdzieś niedolutowany. Jak masz grafe na pcie to też spróbuj wyjąć i sprawdź czy wtedy dyski widzi - to by wskazywało na brak odpowiedniego prądu albo jakiś mankament z jego dystrybucją
@winsxspl: pasta równo

Od temperatury się wyłącza albo zwiesza, albo bsody, a nie takie cuda
@takumisan jak na moje to płyta do dupy. Jak kupowałeś w jakimś małym sklepie to idź do Janusza i niech udowodni, że działa, a jak przez neta to zwróc, ale bez podawania przyczyny bo z gwarancją to się będziesz kopać przez następny rok a i tak cie wydymają