Wpis z mikrobloga

@TypowyXD: pokrój na grubsze kawałki i nie sugeruj się czasem smażenia w 150 tylko miękkością najgrubszej frytki. Jak widać na pierwszym zdjęciu jedna frytka jest podziurawiona widelcem. Tak sprawdziłem czy aby na pewno są miękkie. Jeśli najgrubsza jest ok to reszta też będzie :)
@TypowyXD: @Gronie: trzeba sprawdzać. Ja robiłem całkiem na ślepo, bo ani nie znałem ziemniaków (dostałem wór od somsiada na wiosce) ani nie miałem termometru do temperatury większej niż 120. Pierwsze smażenie czekałem aż gruby frytek będzie jako-taki w środku a skórka będzie lekko "ścięta". Drugie to po prostu gaz mocniej odkręcony i miąchanie aż były złote.
@Kufel5000: sprytnie! jestem "kucharzem" raczej z tych co robią na oko, więc też tak zrobię, bo nie mam termometru wcale, i nie mam ochoty łazić po mieście za ziemniakami. Ciekawe czy jakby zrobić jak Makłowicz to by było czuć różnicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@faszu: Sąsiad rolnik mówi, że to vineta i te akurat najbardziej mi smakują i wychodzą z nich najlepsze (według mnie oczywiście) frytki.
Do jakiej kategorii się zaliczają to już mnie nie obchodzi bo sprawdziłem je organoleptycznie.

@korkyx: Da się bez termometru ale trzeba bardziej pilnować. Co do majonezu to pytaj kogoś innego o przepis bo ja nie znam.

Jeśli ktoś ma zamiar kupić termometr to polecam ten z ikei. Dwadzieścia
Gronie - @faszu: Sąsiad rolnik mówi, że to vineta i te akurat najbardziej mi smakują ...

źródło: comment_1600428393dYxecgreigf4pVwD68DvBp.jpg

Pobierz