Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #programista15k

Jestem juniorem, myślę o zmianie pracy trzeci raz w przeciągu 12 miesięcy (w pierwszej pracowałem 3 miesiące, nie podobał mi się projekt, w obecnej pracuję już 7 miesięcy). Ostatnio spłynęła do mnie na Linkedinie oferta, dogadaliśmy się co do kasy (znaczna podwyżka względem tego co zarabiam obecnie gdyż wskakuje w strukturach kolejnej firmy na regulara) i teraz pozostaje tylko moja decyzja, zmieniać pewną robotę na lata czy nie. Mam wrażenie, że w obecnej pracy widziałem już wszystko i od miesiąca/dwóch dostaje te same CRUDowe zadania a wszystkie inne bardziej fancy dostają Midzi/Seniorzy (czuję małą stagnację) jednak boje się, że takie skakanie po pracach w krótkim czasie odbije się na postrzeganiu mojego CV przez inne firmy. Jakie macie przemyślenia o takich osobach jak Ja? Zmieniać robotę czy przesiedzieć w obecnej pracy rok-półtora by jakoś to wyglądało? Trudno też zgadywać jaki będzie rynek za dwa lata ale zapraszam do dyskusji

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6327a8f49ad326e7b19edb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Osobiście gdybym zobaczył w CV 3 wpisy po kilka miesięcy pod rząd to miałbym wątpliwości, czy chcę taką osobę mieć w zespole. Każdy chciałby robić nowy produkt w topowych technologiach, ale życie pokazuje, że często jednak trzeba przez 3 miesiące fixować bugi albo poprawiać po kimś jakieś gówno. Oczywiście z twojego punktu widzenia wygląda to inaczej, ale jak ktoś ma prowadzić projekt i zastanawiać się, czy Mirek się zaraz nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie słuchaj dyrdymałów, zmieniaj, ewentualnie negocjuj podwyżkę i trudniejsze zadania z drugą ofertą w ręku. Jak będziesz zmieniał pracę to pierwszej 3-miesięczną przygodą możesz się w ogóle nie pochwalić, a odejście z pierwszej pracy po 7 miesiącach to nie jakieś dziwowisko - wartość pracownika w IT szybko rośnie na początku a Januszsofty często dostają zawału jak słyszą o 50% podwyżki. Jeżeli się nie rozwijasz to ja bym się nawet nie