Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #audi

Rozważam zakup używanego Audi A4 B9 (2016, 2017) i w cenie 80k są same oferty za przebiegiem średnio ~150k.
Czy z takim przebiegiem przy tym modelu powinienem spodziewać się jakiś nieuniknionych kosztów wyeksploatowanych części? Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Szukam generalnie auta do 80k, ale z mocniejszym silnikiem (mocniejszym tzn. min 150KM) i kombi. I mam dylemat między:
Mazda 6, Audi A4 B9 i Peugeot 508. Warto się pakować w auto za 80k z 150k przebiegu?
  • 6
@syff: to zależy, ale to pewnie poleasingówki więc i tak nieźle - kumpel kupił sobie nowe A4 niedawno, 10kkm zrobił w miesiąc, taka praca ;). Ale przebieg przebiegowi nie równy, wolałbym auto z większym przebiegiem ale tak jak od kumpla, autostradowym niż nakulanym po mieście. Bardziej istotne jest to, czy przez te 150kkm auto miało 5 czy np 10 wymian oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy warto,
@syff: Mam takie B9, 2016 rok, prawie 200k przejechane, 2.0 TDI 190km quattro, nic się nie dzieje, tyle ze auto było serwisowane w ASO, wiec olej w skrzyni, silniku i cała reszta była zmieniana jak trzeba.

Generalnie jak masz jakieś pytania to śmiało
@syff: mazda 6 z silnikiem 2.0 nijak nie pasuje do słowa dynamiczne.
Sprawdź superba 1.8 i porównaj z tamtymi pod względem przyśpieszenia ... Może pasek też będzie prędki ... ale mazda jest tylko poprawna pod tym względem.

poszukaj tutaj:
https://aukcje.ideagetin.pl/aukcje/pojazdy-samochodowe-i-motocykle/widok-lista/strona-1
i tutaj
https://poleasingowe.pl/pl

każdy samochód jest prześwietlany przez rzeczoznawcę i masz do wglądu wynik inspekcji.

sam mam octavię 1.4 t. 8 sek do 100 ... to jest dynamiczne.
@syff: 2.0 TDI CR są pancerne, jeździłem A4 B9 i bomba. Skrzynia s tronic może jedynie Ci spłatać figle przy tym przebiegu, a serwis jej to jakies 8-10 tyś zł. Ponoć kombinacja tego 2.0 TDI + Manual to brak jakichkolwiek problemów. Ostatnio zdałem do leasingu to A4 B9, wykup tam był bodaj 79k zł brutto, nalatane 80k km, więc możesz z pewnością szukać taniej.

Ja w przyszłym roku przymierzam się do