Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Ostatnio stałem się posiadaczem tego oto potworka EvH 5150 III 50w. Przyznam szczerze, że nie doceniałem go przed zakupem. Brzmienie gniecie jaja. Głośność 3/10 wystarczy do grania prób, głośniej już perkusja zaczyna znikać, więc z nagłośnieniem się na koncercie nie będzie żadnego problemu. Na dopałkę wjedzie jeszcze Tubescreamer ts9 i będzie miodzio git fasolka

#gitara #gitaraelektryczna #chwalesie
ponury_janusz - Ostatnio stałem się posiadaczem tego oto potworka EvH 5150 III 50w. P...

źródło: comment_1600324622uGaNp8neRzkJISWbEsziYp.jpg

Pobierz
  • 12
@meshack: US Dream to w zasadzie samodzielny przester, dopalanie Tubescreamerem polega na czymś innym. Bierzesz TS z gainem skręconym na minimum i wpinasz to w kanał przesterowany wzmacniacza po to, by wstępnie podbić sygnał z przetworników.
Do tego w zasadzie nadają się najlepiej właśnie delikatne overdrive'y.
@meshack: Niby tak, ale celem umieszczania przesteru w łańcuchu efektów, gdy ma się przyzwoicie brzmiący kanał OD, jest przede wszystkim to, by uzyskać efekt typu booster i prosty equalizer. Chyba, że ktoś jest po prostu niezadowolony z kanału przesterowanego wzmacniacza i chce zmienić charakter przesterowania.
Ale z jakichś powodów np. goście ze Slayer używali zawsze JCM 800 i właśnie TubeScreamera, a nie np. Metal Zone :)