Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 205
Podniecanie się tańszą o 450 zł Digital Edition to skrajna krótkowzroczność.

Jesteście skazani na PSStore. Skoro gry w pudełkach mają kosztować 349 zl, to nie zdziwię się, jeśli standardowa cena w PSStore wyniesie 399 zł.

Nie odsprzedacie gry. Nie pożyczycie od kolegi.

Jak ktoś liczy na dzielnie się kontem, to może się przeliczyć. Nikt nie powiedział, że Sony udostępni taką możliwość w przypadku PS5.

Warto więc przynajmniej poczekać do premiery i sprawdzić wtedy, czy trik z aktywowaniem konsoli domowej zadziała. Tylko w takiej sytuacji wejście w Digital będzie mieć sens.

#ps5 #playstation
Mayki44 - Podniecanie się tańszą o 450 zł Digital Edition to skrajna krótkowzroczność...

źródło: comment_1600321117A57C0XMj1x5Tp4mAGusqyu.jpg

Pobierz
  • 57
Kazdy kto umie uzywac kalkulatora wybierze druga wersje.

@shaki24:
To już z rok będzie odkąd odpalałem mojego PS4 ale pamiętam, że wydania cyfrowe poza jakimiś mega promocjami były droższe od pudełkowych na allegro - szczególnie dla gier, które wyszły już jakiś czas temu. Cena wydań fizycznych po premierze spadała nawet o połowę a na PS store dalej 250 zł. O używkach nie wspomnę.
@Mayki44: wydania cyfrowe mają sens, kiedy współdzielisz konto z plusem z drugą osobą i koszty dzielone są na połowę. ja tak robię ze szwagrem - ps+ na rok kupione za 150 PLN w Enebie i wszystkie gry kupujemy dzieląc na dwóch, przez co nie odczuwa się tych kosztów. wersje pudełkowe mają sens przy grze solo i późniejszej odsprzedaży, ale ja mam sentyment do przechodzenia wybitnych tytułów pare razy jak np W3,
lrn2 psprices

@MaxVerstapen:
#!$%@?, i tak prawie nie grałem odkąd wziąłem konsolę w abonamencie na telefon i oddałem ją przyjacielowi, przynajmniej sobie z młodym popyka czasem. Jakieś takie płytkie te wszystkie konsolowe tytuły (poza pewnymi wyjątkami) i mnie nie wciągnęły. Wolę coś, co trochę rozwija umysł typu KSP czy Satisfactory albo jakąś strategię 4X a na konsolę to głównie strzelanki, slashery i sportowe wychodzą a te gatunki przestały mnie jarać dobre
@Mayki44: Też nie ufam sony i ich digital edycji... W każdej chwili mogą sobie zdecydować, że coś wylatuje z oferty albo zablokować jakąś grę. Jednak co płyta to płyta, może jestem starym dziadem ale lubie mieć w razie czego płytkę i bez neta moge sobie zainstalować gre bez żadnych problemów. Przy cenach na ps store gry w wersji cyfrowej to nieporozumienie, powinny zachęcać niższa ceną chociaż a nie 1:1 tyle ile
@Mayki44: na ps4 kupiłem może że 2 pudełka. Może jestem za stary na zabawę w odsprzedawanie i wygoda zakupów z poziomu fotela jednak wygrywa. A że gier jakoś dużo nie kupuje, ogrywam co jest z plusa to dla mnie tylko wersja digital ma sens. Spora biblioteka gier z ps4, jak już coś bardzo będę chciał kupić na premierę (co się nie zdarza) to sobie kupię i już. Kupić za 300 na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mayki44: myślę, że wersja Digital powinna być tańsza z dwa razy od tej z napędem to może by to miało większy sens. Plus oni chcą chyba dać kilka gier z ps4 na pocztek tym którzy będą mieć ps+ więc może ktoś się skusi.

Ja się wymieniam grami z ps4 ze znajomymi i pudełka tutaj mają mega przewagę. Nie trzeba się bawić w żadne dzielenia konta, a i tak nie ma czasu
@Mayki44: za nowości 10 zł różnicy, mam dokładnie w momencie premiery, nie wiem kiedy użyłem płyty, jakieś promocje są cały czas, wiedźmina z dwa lata temu z dodatkami kupiłem za 40 zł. Wyrąbane mam w pudełka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mayki44: na ps store kupuję tylko pozycje na VR, bo o pudełkowe wersje ciężko (a wielu nie ma wcale). Reszta pudełko, ukończyć i sprzedać. JEDI FALLEN ORDER tym sposobem 2 tygodnie po premierze zaliczyłem za 15 zł. Na ps store nadal ponad 100 zł w promocji, a zaraz rok od premiery xD
@Mayki44: bardzo dziwne jest to o czym wszyscy piszecie ale jedyne gry na fizycznym nośniku jakie mam to takie które kupiłem wraz z konsolą. Konsole mam ponad 2 lata i kupuje gry tylko przez PSN. Nie dość, że często są dobre promki to jeszcze można kupować karty PSN o wartości 100zł za około 85zł. Także kompletnie nie rozumiem strategii "kup grę, przejdź szybko i odsprzedaj ale jestem cwany"
po przejsciu na digital ceny gier poszybowaly w dol

@shaki24: Gry w PSStore nawet jak mają duże promocje to nigdy nie są tańsze od wersji pudełkowych z Allegro chociażby. Kupowanie wersji Digital Only to wpędzanie się w duże koszta gier, no chyba że ktoś wszystko kupuje w dniu premiery to wtedy nie ma różnicy.
ale lubie mieć w razie czego płytkę i bez neta moge sobie zainstalować gre bez żadnych problemów.


@wiluxpl: tylko że już teraz w jakichś 90% przypadków po zakupie płyty musisz pościągać aktualizacje albo dodatkowe pliki żeby grać ¯\_(ツ)_/¯

Sam wcale nie wykluczam zakupu wersji digital. Po pierwsze, gry cyfrowe niby "trzymają" ciągle bazową cenę w sklepie, ale co tydzień są jakieś promocje na 200+ tytułów i można wyrwać niektóre po -50,