Wpis z mikrobloga

Ej jestem nowy w tych wojenkach, o co chodzi z tym jęczeniem graczy xboxa, że ps jest gorsze? Co chwilę widzę w gorących jakiś post w którym próbują przekonać ludzi, że ps4/ps5 to gówno i że powinni kupić xboxa, bo game pass, bo jakieś granie w chmurze, bo lepszy sprzęt... i widzę u graczy xboxa totalne #!$%@? umysłowe i brak jakiegokolwiek myślenia. I nie chodzi tylko o wykop - mój szwagier też bóldupi, że mam ps4 i, że powinienem kupić xboxa, bo tańszy, bo gamepass, bo coś tam coś tam. No ja #!$%@?ę xD

Nudząc się w pracy przeanalizowałem temat i sprawa z mojej perspektywy wygląda tak:
Jestem takim niedzielnym graczem i od prawie zawsze miałem tylko pc. W 2018 roku kupiłem ps4 pro, bo chciałem pograć w rdr2 i akurat dobra promocja była na black friday. Od tego czasu nie miałem zbyt dużo czasu na granie - przeszedłem rdr2, spider mana, god of war, całą serię uncharted... i to wszystko (a konsolę mam już prawie dwa lata). Oprócz tego gram jeszcze w the last of us 1 i shadow of colossus (obie wersje remastered z ps plus), jak przejdę te dwie gry to kupię sobie nie exclusiwy, ale gry w które zawsze chciałem pograć, ale nie miałem czasu, czyli śródziemie:cień mordoru i wiedźmina 3 z dodatkami.
W dłuższej perspektywie czasu pograłbym z chęcią w the last of us 2, a także w god of war 5 i spider mana 2, czyli w sequele moich ulubionych gier - jeśli nie graliście jeszcze w god of war 4, a zamierzacie to nie klikajcie w spojler.


No i załóżmy, że chcę sobie kupić nową konsolę. Po co? Chyba nie po to żeby była lepsza grafika - grałem na mocnym pececie w rdr2, było ładniej i płynniej, no ale ja jakoś nie skupiam się na grafice żeby to robiło różnice. Poza tym gra na 27 calowym monitorze nie robi takie efektu "wow" jak na moim 65 calowym tv qled samsunga. Może i na pc jest ładniejsza grafika i lepsze fpsy, ale takie gry jak uncharted 4 albo god of war 4 i tak wyglądały moim zdaniem przepięknie (na pewno lepiej niż te nowe halo na trailerach xd). W sumie to już w takim the last of 1 remastered jest dla mnie wystarczająco fajna grafika.

Na pewno nowa generacja konsol będzie lepsza, bo będą dyski ssd i gry szybciej się ładowały, poza tym to jakiś większych plusów nie widzę... no ale okej, załóżmy, że za 2-3 lata nie będą już wychodziły gry na ps4 i żeby ograć jakieś nowe tytuły będę musiał kupić nowego xboxa albo ps5.

I teraz kluczowe pytanie - na #!$%@? mi ten game pass albo w ogóle xbox? Jeszcze kupno nowej konsoli nintendo zrozumiem, bo sam z chęcią pograłbym w luigi mansion albo w zeldę (i pewnie kiedyś sobie kupię switcha), ale po co mi ten xbox? Choćby jeden argument? Jakaś jedna gra, która jest na xboxie, a nie ma na ps4? Przecież gdyby nie promka na black friday to bym kupił xboxa (bo tutaj tak mi doradzali, bo ta wersja pro xboxa jest mocniejsza itd) i nie miałbym teraz w co grać xD Przeglądam game passa, a tam wiedźmin bez dodatków, jak dokupić dodatki do game passa? xD To już wolę kupić na allegro edycje game of the year wiedźmina i sprzedać ją po przejściu...

Serio jest jakaś gra w game passie, której nie ma na ps4 i dorównuje tytułom obecnym tylko na ps4? Najlepsze 10 gier ostatniej dekady - 3 exclusivy ps4, w resztę też bez problemu można pograć na playstation:
https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2221&STR=10

#ps4 #xboxone #xbox #konsole #switch
stannis - Ej jestem nowy w tych wojenkach, o co chodzi z tym jęczeniem graczy xboxa, ...

źródło: comment_1600173422xaqq1bwqNDSyI2mK3PsrVx.jpg

Pobierz
  • 88
Ej jestem nowy w tych wojenkach, o co chodzi z tym jęczeniem graczy xboxa, że ps jest gorsze?


@stannis: ludzie którzy mentalnie znajdują się na poziomie tępych kiboli próbują dzielić ludzi według tego kto na czym gra i przekonywać że granie na jednym jest lepsze od grania na drugim. troche tak jak ty to próbujesz robić, tylko w drugą stronę.

po chj w ogóle takie tematy zakładać. jak ktoś chce kupić
@stannis: Jedyne, co jest na xboxie i co jest faktycznie fajne, to Forza i Gears. Poza tym, to jedno wielkie XD. Zaraz powiecie, że multiplatformowe gry chodzą lepiej. No prawda, ale co z tego, skoro na PS jest, powiedzmy, 80% tego performance’u, a do tego mam wszystkie exclusivy od Sony
@stannis: ale wy nie ogarniacie, że na xboxie są te same gry co na lPlaystation? XD Czy wy dalej żyjecie w bańce, że macie oddzielną baze gier rodem z PS2 gdzie faktycznie exclusiby były kartą przetargową. PS4 pokazało, że czasy gdy konsola miała oddzielną biblioteke się skończyła. PC, Xbox i PS mają te same gry. To nie są czasy, że deweloperzy przygotowują oddzielne wersje gier na PC i konsole. Playstation 4
@MtEverest: Kupować gorszą konsole bez usług tylko dla 10 gier? xD Przecież te żydo #!$%@? z Sony każą sobie płacić za savy w chmurze XD Oni dalej mentalnie są w roku 2010 gdy Ps Plus wchodził na PS3 i to była innowacja. Nie podążają za standardami i w końcu będzie fikołek i kwik, że słaba sprzedaż i exclusivy nei pomogą.
Dystrybucja gry w formie abonamentu to przyszłość, a nie kupowanie tytułów po 300 zł.


@Policjant997: xD xD xD
A więc argument to kasa xD a jeśli nie mam problemu z wydawaniem takich pieniędzy na gry to co? Pomijając już to, że wydałem w sumie z 450 zł na gry (wliczając w to ps plus na rok) przez 2 lata mojego użytkowania ps4 xD

Podaj mi lepiej jakiś tytuł dostępny tylko na
@stannis: Moja ostatnia styczność z konsolami była jakieś 15 lat temu, gdzie miałem pegasusa, czy tam jakieś inne podobne cudeńka. Po tych 15 latach wpadłem właśnie na pomysł, że jeśli mam taki wielki telewizor to może i bym sobie zakupił właśnie jakąś konsolę. Myślę o PS5, ale i o xboxie właśnie dlatego, że ma game pass. No i trochę czytam i pisałem z paroma osobami i #!$%@? wie co wybrać. To