Wpis z mikrobloga

#bmw #samochody
Cześć, wymieniałem wczoraj filtry i oleje w BMW F30 i dzisiaj rano jak odpaliłem samochód świeciła mi się kontrolka check engine, samochód jeździ normalnie brzproblemowo, a sama kontrolka zgasła po pewnym czasie, czy przyczyną mogła być jazda bez filtru powietrza? Musiałem przejechać metr do garażu bez filtra bo spadł mi jeden z zaczepów i musiałem go wydostać od spodu auta
  • 6
@poxie: Nic się nie świeciło, żadnego błędu, olej i jego filtr wymieniłem jako pierwszy i wszystko było w porządku, później zabrałem się za resztę, po wymianie pozostałych filtrów odpalałem auto z 3-4 razy i nie świeciła się kontrolka, albo nie zwracałem na nią uwagi, dopiero dzisiaj zauważyłem, że się świeci
@poxie: Wszedłem jeszcze w menu samochodu żeby odczytać błędy DTC i w sumie żadnego nie było, jedynie jakiś stary, nie aktywny sprzed 20k km, który oznaczał restart systemu.
@poxie
@chwed mam jeszcze jedno pytanko, wcześniej na to nie zwracałem uwagi, bo zawsze parkowałem w garażu, a wczoraj zostawiłem auto na dworze; czy możliwe że po wymianie filtra kabinowego zaczęła mi wyciekać woda z klimy? Mniej więcej na środku auta blisko strony pasażera jest wężyk, zakończony takim jakby "dziubkiem" z którego leje się woda ( sprawdziłem smak, 100% woda :D ), wcześniej nie zauważyłem tego zjawiska, ewentualnie przy wymianie filtra paliwa