Wpis z mikrobloga

Hej przymierzam się do zakupu auta.
Czy warto kupić Peugeota 508sw 2.0 163, I gen?
Ktoś może jeździ takim i może powiedzieć czy warto i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Obecnie posiadam Audi A4 B6 sedan i potrzebuje coś większego.
Jakoś audi w tym budżecie do mnie przemawia
Czy może wybrać coś innego do budżetu 30k? Może Kia Ceed 2 kombi 1.6 diesel?

#peugeot #508 #kia #auto #samochody
  • 22
@Fritzowski: jeszcze jaki dobry chips na 240-245/510 to już se radzi, teraz jezdze 280/550 to jakbym sie mial przesiadac to na cos mocnego... Najbardziej chcialo by sie pozostac w napedzie 4x4 ale tam to juz tylko te dziwne hybry RXH o ktorych zielonego pojecia nie mam :)
@Fritzowski: A4 B7 2.0 TDI quattro, bardzo bardzo pomodzonym :D wlasnie na 280 kuca, hamulce z porshe i takie tam ( ͡ ͜ʖ ͡), + mam kobiety Peugeota 207 1.6 HDI, człowiek dorosta i już czegoś bardziej cywilnego szukam. Z jednej strony marzy mi się Q5 po liftingi, 3.0 TDI Quattro + S-line, ale musiałbym dobrać jakiś kredycik bo ceny takiego to koło ~80.... z drugiej
@Fritzowski Właśnie przeglądam oferty i w okolicach 30 tyś plus minus większość aut jest, mowa o 508.
308 trochę za mała chyba jednak. W sumie bym nie zmieniał ale sedan już jest za mały dla 2+1.
@majster0f0ri0n jakoś mondeo nie przemawia do mnie jedynie wersja titanium x
@ksiak myślałem o nim ze względu na Hydroactive zawieszenie, masz może? polecasz?
myślałem o nim ze względu na Hydroactive zawieszenie, masz może? polecasz?


@Petarda007: ja osobiście nie ma. Wiele osób ma i sobie chwali za komfort. Bierz spokojnie tylko unikaj benzyny 1.6 oraz benzyny 2.0 w połączeniu z automatem oraz 2.7 HDi jak dobrze pamiętam. Reszta nie powinna sprawiać problemów.
@Petarda007: MK4 ma gorsze wyciszenie i wykończenie wnętrza oraz rdzewieje w porównaniu do Peugeota. Brat ma MK4, ja 407 i obojgu nam lepiej się jeździ Peugeotem.

C5 jest bardzo fajna, nawet bez hydro. Podwójne szyby, bogate wyposażenie i silniki te same co w Peugeocie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Petarda007: Ja 3 lata jeżdżę 508 sw 2.0 hdi 163km w automacie. Ze skrzynią trzeba pamiętać o wymianie oleju i będzie cacy. Skrzynia to Aisin- niestety i stety liczona na max 350k kilometrów, wtedy trzeba wymienić elementy cierne. Po pewnym czasie oryginalna moc robi się zbyt mała xD u mnie przy okazji regeneracji turbo wpadł nowy program na 185KM i 440nM. Ogólnie to mogło by być jeszcze troszkę większe to auto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Petarda007: w 2017 dałem 37k. Auto ogólnie jest bardzo wygodne. Z awaryjnością przy moich przebiegach jest bezproblemowo. Blacharsko nie ma żadnych problemów- tylna klapa plastik, reszta ocynk. Także jak nie było rzeźby z malowaniem to nic się dziać nie powinno.