Wpis z mikrobloga

Witam mireczków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym podłączyć kamerkę pod skrzynkę bezpieczników w #skoda #rapid . Jeśli mam w skrzynce bezpieczników kilka wolnych miejsc to mogę tam podłączyć bypass z bezpiecznikiem aby nie rozcinać instalacji?
Jest tam w ogóle doprowadzony prąd w każdym wolnym miejscu? W kilku widziałem na pewno styki ;)
Podaję stronę z moim schematem: https://bezpieczniki.net/skoda-rapid-spaceback-bezpieczniki-schemat/

Dzięki za pomoc!
#volkswagen #vag #seat #samochody #mechanikasamochodowa
  • 25
@maciek84325: Nie wiem czy to dobry plan. Podłączysz w miejsce gdzie normalnie podpinają jakiś sprzęt w opcji i komputer może nie ogarnąć. Nie wiem jak w skodzie, ale np. w pasku b5 pod kierownicą jest szyna z podłączeniem pod aku i zapłon (Grube kable, zaciski i śruby na końcu) i tam najlepiej podpinać takie rzeczy.
@maciek84325: Cześć gniazd bezpiecznikowych ma styki tylko od strony zasilania. Musisz znaleźć, które z gniazd dostaje prąd po zapłonie. W puste miejsce w gnieździe wsuwasz wsuwkę żeńska z kablem do kamery - w ten sposób „tworzysz” gniazdo bezpiecznika kamery. Drugi przewód oczywiście do masy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciek84325: to już zależy czy chcesz mieć tryb parkingowy czy nagrywanie tylko podczas jazdy. Różnica w cenie nie wielka, więc ja bym wolał mieć tryb parkingowy, tylko też kamera musi to mieć, bo zwykłym nagrywaniem może zapchać kartę po paru godzinach.
@HetmanPolnyKoronny: Kamerkę kupiłem 70mai Smart Dash Cam Pro - więc chyba posiada tryb parkingowy z tego co wiem. Ale czy ona rozpoznaje po zasilaniu czy nie to już nie wiem. Ogólnie kamerka w miarę, dobre opinie ma a nie chciałem tez czegoś za 500-600 bo skąd pieniądze.
Czyli jak mam 5A to tez może być?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciek84325: nie wiem dokładnie, ale chyba po g sensorze, to z zasilaniem to działa z kamerami Viofo. 5A będzie mocno na wyrost, nie jest to idealne w bezpiecznikach, ale tragedii nie ma. Z resztą z czasem możesz wymienić na mniejszy.
Z adapterem lepiej nie bierz firm krzak i żeby miał zabezpieczenie przed rozładowaniem.
@HetmanPolnyKoronny no czyli wezmę 2 żyłowy, bez sensu żeby były 3 żyły jeśli w tej kamerce to nie działa. No ale ten adapter od Viofo to nie jest chyba jakiś szmelc..? Ma zabezpieczenie przed rozładowaniem, 4 tryby. A tak w ogóle to na ile się ustawia taki adapter? Na jaką wartość to zabezpieczenie?
@ryhu Tak tak ogarnąłem. wszystko super.
zmierzyłem sobie miernikiem gdzie po wyłączeniu zapłonu nadal zostaje prąd i w tym miejscu dałem przejściówkę na dwa bezpieczniki. jeden oryginalnie a drugi do kamerki.

i hula bez problemów