Wpis z mikrobloga

@Moseva: Nie wiem, może się nie znam ale według mnie ten test jest #!$%@? warty bo za każdym razem 3 odpowiedzi z 4 są jednoznacznie sugerujące, że coś z nami nie tak, to nie powinno być mniej więcej po połowie, albo wybór spośród nie 4, a 5 pól gdzie środkowe byłoby neutralne, wyżej pozytywne a niżej negatywne?
  • Odpowiedz
@nn1upl: Jest #!$%@? warty głownie dlatego, że odpowiedzi na niektóre pytania jak o zaniedbywanie obowiązków i trudności w podejmowaniu decyzji mogą na przykład wynikać z prokrastynacji i związanym z nią poczuciem winy, a są punktowane identycznie jak odpowiedź pod tytułem "mam zamiar w tym tygodniu popełnić samobójstwo"
  • Odpowiedz
internetowe testy na depresję xD


@po_co_wybierac: skala depresji Becka nie jest internetowym testem na depresję. To wystandaryzowane narzędzie do wstępnej oceny, czy rzeczywiście można u kogoś podjąć próbę diagnozy depresji (stąd określenie, że jest to narzędzie "przesiewowe"). Obecnie jest na tyle rozpowszechniona i popularna, że bez problemu każdy sam może ocenić, czy jego stan można określić, jako depresja. Przebrnięcie przez zawarte w nim stwierdzenia pomaga też w pierwszych rozmowach z ewentualnym
  • Odpowiedz