Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
No to #!$%@? stało się, pozytywny test na #covid19. telefon z sanepidu rozmowa z panią, prosi o kilka danych i podanie osób z którymi miałem kontakt do 14dni. daje mi czas na spokojnie ogarnąć listę, siadam z kartka papieru i tworzę.
Tu najlepsze, wysyłam wiadomość do kolegów z pracy ze test pozytywny, według procedury mam podać ich dane, za chwile telefon szefa ze mam nikogo nie podawać wft, lamet ziomków żeby ich nie podawać bo zamkną na kwarantannie,firma stanie -argumenty z dupy, bo nie mieliśmy kontaktu ze sobą od 7 dni wiec luz ??. Co sprawia że ludzie są tak oderwani od odpowiedzialności. #koronawirus #covid #boldupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f54b81b8679b6c666e7ada0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 26
@szynszyla2018 Mało to już dużych firm tuszowało zachorowania? U siebie mam choćby zagraniczną firmę rybna na 2000+ osób i zachowają się tak samo w tej sytuacji, przeziębieni też normalnie do pracy mają przychodzic. Także wielkość firmy niewiele zmienia wystarczy że są polscy managerowie i dyrektorzy. xD gorzej jak większość lub wszyscy znajomi chcą aby ich nie zgłosić. xD a druga sprawa to czy przy obecnych zasadach ma to jeszcze sens?
@AnonimoweMirkoWyznania: naprawdę dziwi cię, że ludzie przede wszystkim odczuwają odpowiedzialność w stosunku do swojej rodziny i zapewnieniu im źródła utrzymania, zamiast dać się na wszelki wypadek zamknąć w kwarantannę "żeby chronić babcię"? Zwalanie komuś sanepidu na głowę to nieodpowiedzialność, mając na uwadze te wszystkie historie o trzymaniu na kwarantannie tygodniami
@lubiczklan: teraz jest tak że sanepid zamyka na 10dni z mostu, czy robi jakiś wywiad, daje skierowanie na testy ? bezsensu to trochę tak zamykać ludzi bez jakiegoś wywiadu.
Jestem ciekaw bo też mam pozytywny i izolacje na siebie na 10dni, a dzieciaki i zona zdrowe tj. bezobjawowe na 20dni.
@Praemislia: ja dostałem info o 2tygodniach ale do końca nie wiem czy nakładają kwarantannę na te osoby. 10 dni kwarantany od ostatniego kontaktu ze źródłem zakażenia.

2. Kwarantanna wynosi 10 dni licząc od dnia następującego po dniu styczności ze źródłem zakażenia albo 10 dni po dniu przekroczenia granicy (w tym przypadku kwarantannę odbywa się z osobami zamieszkującymi wspólnie
Ponieważ ta kwarantanna to głupota.


@Alex_Mor: widzę kolejny ekspert epidemiologii, ziomek od Ciebie mądrzejsi byli już w średniowieczu bo oni wiedzieli że kwarantanna ma sens - i ją wymyślili

@megawatt: No i jak tam ci wielcy eksperci, wybitni specjaliści, miał być lockdown na dwa tygodnie, maseczki nie, maseczki tak, zakazy, nakazy, wszyscy umrzemy xD