Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
TLDR: Kto ma francuski samochód, ten w cyrku się nie śmieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ostatnio pompa paliwa powiedziała "panie, dość" i to już tak grubo coś padło, bo wszystkie plastiki w pompce się stopiły xD korzystając z okazji, że auto i tak było uziemione postanowiłem zająć się małym wyciekiem spod którejś pokrywy zaworów. Skończyło się większym wyciekiem xD chyba za trzecim podejściem silikon złapał na tyle, żeby nie ciekło strumieniem bezpośrednio na kolektor wydechowy i peugeot przestał wybierać papieża na każdym postoju xD

Jak już miałem rozebraną górę silnika, zmieniłem świece, uszczelkę pod kolektorem i przepustnicą i jakieś inne pierdoły. Po dwóch dniach walki z bombą, tzn z pompą udało się wymienić i złożyć całość do kupy. No i dalej nie działa xD cały układ odpowietrzony, prąd do wtrysków jest, a nie pali na benzynie. Rozebrałem górę kolejny raz (xD), wyczyściłem pod ciśnieniem wszystkie wtryski, poskładałem, dalej nic (°° Muszę kupić manometr i zmierzyć czy ta nowa pompa przypadkiem nie pompuje za małe ciśnienie na listwę.

Panie, kto to wymyślił ()

Jak ktoś wie o co może chodzić to chętnie posłucham mądrzejszych

#typowyfrancuz #motoryzacja #mechanikasamochodowa
daniel95 - TLDR: Kto ma francuski samochód, ten w cyrku się nie śmieje ( ͡° ʖ̯ ͡°) 

...

źródło: comment_1599308192zDVxauWsj4jBDB8Mmi6EvS.jpg

Pobierz
  • 10
@brh77603: @WatchYourBack: muszę zajrzeć do sterownika gazu czy da radę puścić jakiś kabelek z niego, skoro odpina wtryski, to z pompą też nie powinno być problemu.
Co prawda dłubanie w aucie to tylko hobby, żaden ze mnie mechanik, ale myślę że jest to do ogarnięcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A jakby kogoś interesowało: tak testowałem czy idzie prąd na wtryskiwacze xD prosty dzielnik napięcia żeby nie spalić diod, telefon ze slow-mo i jazda
daniel95 - A jakby kogoś interesowało: tak testowałem czy idzie prąd na wtryskiwacze ...
dłączenie pompy to średnie wyjście jak nagle sterownik LPG postanowi przełączyć na benzynę w trakcie wyprzedzania


@WatchYourBack: W autach z LPG miałem odcięcie pompy, przy przejściu z gazu na benzynę pry pełnym bucie było jedynie lekkie szarpniecie, żadnego dramatu.