Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, kupiłem samochód ale nie wziąłem od poprzedniego właściciela polisy OC. Myślałem że jest tak że on musi zrezygnować, a ja kupić nowa, a podobno jest tak że powinienem wziąć jego polisę i samemu zrezygnować. Jak jest z tym bo nie wiem czy muszę się do niego wracać?

#jestemkretynem :P
  • 13
  • Odpowiedz
@wariat_pl: Nie zarejestrujesz auta na siebie jeśli nie przestawisz wykupionej na siebie polisy OC. Wracać do niego specjalnie nie musisz, ale przy ewentualnej kontroli będzie mandat 50PLN za brak dokumentu.
  • Odpowiedz
@wariat_pl: nie musisz się wracać do sprzedającego. Możesz sprawdzić gdzie miał OC i po prostu złożyć wypowiedzenie w tej firmie :) Musisz tylko mieć przy sobie umowę kupna-sprzedaży :)
  • Odpowiedz
@podredowana: tak chce wykupić nowe, ale żeby je kupić muszę podać numer rejestracyjny lub tymczasowy numer rejestracyjny, a żeby go dostać to wg. @arasel żeby zarejestrować muszę mieć OC, więc trochę błędne koło się robi :)
  • Odpowiedz
@wariat_pl: możesz wykupić nowe OC na stary numer rejestracyjny ;) a potem tylko aneks do umowy :) albo weź duplikat, złóż od razu wypowiedzenie z datą tak żeby nie minęło 30 dni, przerejestruj i wtedy wykup nowe ;)
  • Odpowiedz