Wpis z mikrobloga

@zwei: bardzo polecam aplikację Karabiner Elements oraz zmapowanie klawisza Caps Lock do Escape i Control jednocześnie (osobna funkcja gdy klawisz jest wciśnięty sam lub w kombinacji z innym klawiszem, istnieje tam taka modyfikacja)
ten system to czyste złoto


@zwei: w istocie macOS to jest efekciarskie badziewie nastawione na ogłupienie użytkownika i uzależnienie go od ekosystemu firmy na A, w celu wyciągania od niego dużej kasy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co Ci po nieco bogatszym panelu ustawień klawiatury, kiedy system macOS nie posiada nawet jednego sensownego menadżera paczek; bardzo utrudnia lub wręcz uniemożliwia zaawansowaną konfigurację i zmianę wyglądu systemu; zaciemnia i
@DuzyZlyWilk: Ja używałem 15 lat Linuksa jako jedyny system. Przesiadka na Maka to tak jakbym się przeniósł z fiata126p do porshe. Nie ma porównania. Przede wszystkim Mac OS działa. Po tylu latach ciągłego naprawiania systemu mam w końcu coś co jest mniej lub bardziej ograniczone ale po prostu działa. Włączam komputer i nie zastanawiam się co tym razem się stanie tylko zaczynam prace. Linux niestety przegrał na desktopach i nadal tak
Przesiadka na Maka to tak jakbym się przeniósł z fiata126p do porshe. Nie ma porównania


@yggdrasil: czy to aby nie jest trollowanie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bo z mojej perspektywy to wygląda na dzisiaj dokładnie odwrotnie: stockowy macOS jest jak efekciarskie kompaktowe auto seryjne, a właśnie taki dopieszczony Linux jest bardziej jak takie Porsche - do tego jest to model Porsche ze specjalnej limitowanej edycji, z dodatkami
@DuzyZlyWilk: Nie, to nie było trollowanie. Używam Linuksa od 1998 roku i uważam siebie za power usera. Używam komputera do zarabiania pieniędzy i dla mnie Mac po prostu działa przez co mogę się skupić na pracy. :)

Ja bardzo lubię Linuksa i używam go codziennie ale po 15 latach używania go jako jednego systemu przeszedłem na Mac OS, było to 3 lata temu i jestem mega zadowolony.
@yggdrasil: no dobrze, ale najpierw opisałeś jakiś horror o 15 latach ciągłego naprawiania Linuksa, a teraz do mojej uwagi o dystrybucjach LTS i dbaniu o kompatybilność sprzętu już w ogóle się nie odniosłeś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A to nie można doinstalować homebrew? Kurde, a myślałem, że da się instalowac takie rzeczy.


@Kacorek: no udzieliłeś się, ale czytasz tak jakby nie za uważnie: przecież ja tam nie napisałem, że dla macOS nie ma w ogóle menadżerów do paczek, tylko że nie jest dostępny nawet jeden sensowny. Porównaj możliwości i funkcje dostępne w Homebrew do linuksowych apt/dnf/pacman - ta różnica to jest właśnie to, co miałem tutaj na
@Kacorek: to fakt, elementary OS jest adresowany głównie do ludzi, którym podoba się estetyka macOS.

Ale dzisiaj nawet zwykłe KDE z włączonymi efektami i np. o taką śliczną skórką również wypada bardzo przyjemnie, a jednocześnie to rozwiązanie posiada także ten dalece istotny plus, że nie trzeba się przesiadać na specjalną, dedykowaną dystrybucję Linuksa - zadziała na dowolnej wybranej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@DuzyZlyWilk: Ano oczywiście!
Ja jestem zwolennikiem Manjaro na domyślnym KDE plasma bo jak wiadomo - wszystkie wodotryski są absolutnie kurde zbędne #pdk

Może się pobawię kiedyś takimi ślicznosciami jak będę miał czas na zabawę ślicznosciami ;)
@Kacorek: ano właśnie bardzo polecam się trochę pobawić, bo ładny motyw, kolorki, efekty i conky wydatnie poprawiają komfort codziennej pracy przy komputerze z Linuksem ( ͡º ͜ʖ͡º) Moje Kubuntu prezentuje się aktualnie jak na pic rel. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Konfigurację do conky zrobiłem jedną kilka lat temu, w dużej mierze bazując na gotowcach (conky
D.....k - @Kacorek: ano właśnie bardzo polecam się trochę pobawić, bo ładny motyw, ko...

źródło: comment_1599245385ogn1wT3h399TUslmcAmvo5.jpg

Pobierz
@tjmps: No widzisz, ja miałem problemy, głównie z karta graficzna. Zacząłem używać Linuksa na desktopie jak jeszcze Ubuntu nie było. Używałem jako jedyny system bez Windowsa i problemy miałem.