Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię pytania odnośnie pierwszeństwa i kultury jazdy, także dzisiaj coś ode mnie. Takie skrzyżowanie. Czy różowy pojazd powinien zakomunikować zamiar jazdy lewym kierunkowskazem czy jako, że jedzie prosto nie powinien włączać żadnego kierunkowskazu? Piszcie i doceńcie proszę moją kreatywność rysowania skrzyżowania z elementami ozdobnymi. #prawojazdy #drogi #pytanie #samochody
Pobierz
źródło: comment_1599131808aqS0600OkJWwHkaA5TOGwc.jpg
  • 538
@vertical:

Natomiast w konwencji wiedeńskiej jest definicja zmiany kierunku jazdy jako właśnie opuszczenie drogi, nie tylko drogi z pierwszeństwem ale każdej drogi.


A mógłbyś zacytować? Za cholerę nie mogę tego znaleźć w konwencji wiedeńskiej.
@BlackFoo Oczywiście. Od razu zwracam uwagę na błąd w tłumaczeniu, przetłumaczono direction czyli kierunek jazdy i direction of traffic czyli ruch lewo--i prawostronny jako kierunek ruchu, więc trzeba to rozróżniać żeby załapać. No i oczywiście trzeba pamiętać, że zasady są wypisane dla ruchu lewo- i prawostronnego.

Artykuł 16
Zmiana kierunku ruchu
1. Przed wykonaniem skrętu w prawo lub w lewo w celu wjazdu na inną drogę lub wjazdu do
przydrożnej posiadłości każdy
@cytmirka: Są różne interpretacje, ale jeżdżę często przez to skrzyżowanie i miałem kilka prawie wypadków ludzie nie potrafią jeździć na tego typu drogach mimo znaków.

Jak zjeżdżam z głównej to daje kierunek w lewo mimo iż teoretycznie jadę prosto z tego względu, że Widzę jak ludzie jeżdżą, a mi szkoda auta. Co ktoś sobie pomyśli o tym to mam #!$%@?.

Pozdrawiam