Wpis z mikrobloga

Przez 10 lat w branży unikałem nazwa.pl jak ognia. Większość osób na tym tagu wie o co chodzi. Też byłem tym, który kupił tanio, a potem przepłacał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak trąbili o bardzo szybkim hostingu to w ramach branżowej ciekawostki chciałem sprawdzić (fakt, jest szybki, chociaż wolniej niż by wynikało to z użytego sprzętu, no ale pewnie architektura hostingu ma swój narzut - czas PHP dla mojego testu na WP działa około 25% wolniej niż VPS z jednym rdzeniem Xeonem 2136, chociaż trzeba przyznać że stary PHP Benchmark wykonuje się na nazwie około 10% szybciej niż na wspomnianym VPSie).

Już na poziomie doboru pakietu napotkałem problem - czym się różni zwykły hosting od hostingu Wordpressa. Cena ta sama, tabela parametrów ta sama. Myślę sobie - pewnie pakiety stworzone na potrzeby marketingu + ten preinstalowany WP na potrzeby mniej zaawansowanych użytkowników.

Postanowiłem spytać konsultanta. Dwa razy z rzędu zostałem wprowadzony w błąd. Przez pół godziny nie dowiedziałem się nic więcej ponad te różnice, o których dowiedziałem się sam. Pamiętałem wpis któregoś mirka, że najpierw kupił pakiet WP, a gdy się okazało, że nie można tam zmienić wersji PHP na 7.3 (która była konieczna do działania jego apki, kazali mu dokupić zwykły hosting), niecnie to zataiłem, bo chciałem sprawdzić czy zostanę rzetelnie poinformowany na temat różnic.


Krótko mówiąc - jak kiedyś będziecie chcieli brać hosting na nazwie, zwróćcie uwagę, że na wersji WP będziecie bardziej ograniczeni i nie skorzystacie chociażby ioncube (a bywają wtyczki do WP, które jego wymagają), a od konsultantów nie dowiecie się na temat tych różnic.

#nazwapl - przepraszam za męczenie konsultantów, naprawdę szczerze chciałem się dowiedzieć na temat różnic, bo w żaden sposób nie wyjaśniacie tego na swojej stronie (oprócz informacji o preinstalowanym WP), wręcz na samym dole:
https://www.nazwa.pl/wordpress/
W sekcji "Najważniejsze parametry wspólne dla wszystkich opcji hostingowych" Fragmentem
"Dostępne moduły PHP z phpinfo(): 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4" jasno sugerujecie, że są dostępne różne wersje
A w końcu wydawałoby się, że ci konsultanci są właśnie od tego.

No i swoją drogą - nadal jestem ciekawy, czy występują inne różnice, bo ostatecznej odpowiedzi konsultanta nie ufam.

#webdev #hosting #nazwapl no i chyba #logikarozowychpaskow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zwierzak40 - Przez 10 lat w branży unikałem nazwa.pl jak ognia. Większość osób na tym...

źródło: comment_1599111008qLmfizGtUYsMwGlrqTdlK4.jpg

Pobierz
  • 34
@zwierzak40: Usługa WordPress Cloud to, tak jak sam dobrze napisałeś, hosting przygotowany do działania głównie z aplikacją WordPress, będący jednocześnie usługą dla mniej zaawansowanych lub bardziej "wygodnych" użytkowników. To przede wszystkim usługa dla tych, którzy nie chcą samodzielnie instalować WordPress'a czy szukać ważnych modułów / dodatków do niego. Na serwerze WordPress Cloud otrzymujesz gotową instalację CMS WordPress z preinstalowanymi istotnymi modułami/dodatkami, specjalnie wybranymi przez nas z grona wszystkich dodatków, jakie oferuje
@24GHzWireless: Zmień nazwę i módl się, żeby wszyscy myśleli, że jesteś nowy... Taka logika H88! Ja ich zabiegi "modernizacji" firm doświadczyłem w Hekko. Z taniego fajnego średniaka, zrobili dno.

Wracjąc do home i nazwa, to mnie najbardziej śmieszą telefony od klientów po roku, że chcą od nich 600 zł za domenę i hosting i co oni mają teraz zrobić. I zawsze jest ta sama odpowiedź: Przestać do mnie wydzwaniać! ( ͡
Skoro na serwerze oferujemy automatyczną - zatem również zawsze możliwą - instalację skryptu WordPress, musimy tez zapewnić dla tego skryptu odpowiednie środowisko. Zatem w pewnym stopniu nie możemy pozwolić użytkownikowi na zmiany wersji PHP, gdyż może się okazać, że skrypt WordPress, jaki uruchomi na serwerze, przestanie działać. Wówczas będzie to zawsze okrzyknięte jako "wina serwera". Mieliśmy takie doświadczenia, stąd zdecydowaliśmy na ograniczenie tej jednej funkcjonalności (konfiguracja PHP + konfiguracja encoderów), która faktycznie
@zwierzak40: Skoro na serwerze oferujemy automatyczną - zatem również zawsze możliwą - instalację skryptu WordPress, musimy tez zapewnić dla tego skryptu odpowiednie środowisko. Zatem w pewnym stopniu nie możemy pozwolić użytkownikowi na zmiany wersji PHP, gdyż może się okazać, że skrypt WordPress, jaki uruchomi na serwerze, przestanie działać. Wówczas będzie to zawsze okrzyknięte jako "wina serwera".


@nazwapl_tk czyli zamiast dobrej, elastycznej usługi do Wordpressa, robicie sobie PR i kosicie hajs na
@24GHzWireless: czyli zamiast dobrej, elastycznej usługi do Wordpressa, robicie sobie PR i kosicie hajs na frajerach? XD


Chodzi o udostępnienie klientowi preinstalowanej konfiguracji, która jest przetestowana i gotowa do pracy. Nie każdy użytkownik ma czas i umiejętności, aby przeszukiwać dziesiątki tysięcy wtyczek WordPress'a, w poszukiwaniu tej, która będzie dla niego najlepsza. To tez nie znaczy, że nie można instalować swoich dodatkowych wtyczek. W pakiecie możesz uruchomić inne wtyczki, które chcesz. My
My natomiast dajemy użytkownikowi na start gotowe rozwiązanie, przetestowane przez nas.


@nazwapl_tk tylko co za problem ustawić domyślnie konkretną wersję PHP na start? Przecież to jest śmieszne, że w hostingu Wordpress przy ilości i dynamiczności zmian nie można wybrać wersji php xD

Ale nie ma co gadać, dobrze, że wtyczki można instalować i obrazki dodawać. Hehe fajny ten Wordpress. Pewnie ten hosting w pakiecie z nawadniającą wodą, bo lejecie zdrowo. ( ͡
@24GHzWireless: tylko co za problem ustawić domyślnie konkretną wersję PHP na start?


Tak na prawdę dla nas to żaden problem. Problem robi się dla użytkownika, który nie zna się na tym, co to jest PHP a chce mieć stronę zbudowaną w oparciu o WordPress. Ale skoro jak widzimy, możliwość zmiany wersji PHP jest bardzo istotna również m.in. dla Ciebie, przeczytaj poniższy komentarz do wypowiedzi @zwierzak40

@zwierzak40: To jedno pytanie publiczne,
Twój wpis wyprzedził "trochę" wprowadzenie PHP 8 i analizy, które mieliśmy podjąć w momencie jego wydania. To co możemy powiedzieć, to że ponownie podeszliśmy do tematu możliwości zmian wersji PHP na serwerach serii WordPress Cloud. Przeglądnęliśmy się ponownie tej kwestii. Wiąże się to co prawda z pewnymi ryzykami, głównie ze strony klientów "mniej technicznych", którzy nie do końca wiedzą, czemu taka możliwość zmiany i sama zmiana może służyć. Natomiast przed chwilą podjęliśmy
Można powiedzieć, że dzisiaj na porannym czacie konsultantki wyprzedziły firmę z jej zamiarami i różnicy (przynajmniej w zakresie wersji), rzeczywiście nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zwierzak40: ( ͡º ͜ʖ͡º) Tak czy inaczej, dziękujemy za ten post!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zwierzak40: nazwa.pl to jest jakiś dramat organizacyjny.. Dokładnie 11 lat temu stawiałem komuś hosting u nich wraz z domeną. Przy rejestracji u nich podałem kontrakt do siebie, który klient miał potem zaktualizować, czego oczywiście nie zrobił i dalej w informacjach kontaktowych jest mój numer telefonu. No i tak już od dziesięciu lat, rok w rok jak w zegarku mam telefon z nazwa.pl z informacją o kończącej się dacie ważności usług. Osoba