Wpis z mikrobloga

Pany pytanie.
Programuję w C# ok 2 lata + kilka lat wcześniej sporo pracy z SQL (+certy). Duże miasto.
Głównie robię integracje i "pluginy".
Baza danych MSSQL/ SOAP / REST / WebAPi (od strony serwerowej i klienckiej), serializacje i działania na kolekcjach + LINQ.
Importowanie i eksportowanie plików xml, csv, xlsx itp.
Praktycznie 0 doświadczenia z warstwą "Visual" (WPF 0 / WinForms trochę).
Angielski komunikatywny, jakby trochę odświeżyć i pogadać to taki B2/C1

Pytanie co dalej. Patrzyłem na ogłoszenia to pomijając dominację Javy i Pythona większość wymaga ASP.Net/ Angular/ React/ MVC/ MVVC. (ale to już chyba pod FullStacka)
Nie koniecznie chciałbym chyba być fullstackiem (złe przejścia z JavaScript i jQuery, ale jak trzeba będzie...)
W co teraz najlepiej opłaca się brnąc dalej? Miałem kupować ksiązkę ASP.NET MVC 4. Zaawansowane programowanie, ale doczytałem że był juz ASP.Net MVC5 i w sumie od 2018 jest discontinued (mimo to chyba ma się dobrze?).
Ktoś coś doradzi
#csharp
  • 4
@obieq: 3 lata temu byłem w takiej sytuacji, bardzo podobny stack, też miałem złe przejścia z JavaScript i jQuery w przeszłości. Zatrudniłem się w nowej firmie jako fullstack C# + Angular, ale z naciskiem na backend dev, bo mi ten frontend jakoś nie leżał. Jak zacząłem pracę, to okazało się że obecnie frontend to zupełnie inna bajka niż to co pamiętam z pierwszej pracy. Angular jest w TypeScript i da się
@thorin87: dużo się mówi o tym TypeScript też. Podpytuje jak to wygląda na rynku żeby wiedzieć co się poduczyć do rozmowy, bo obecna praca tego nie wymaga a jak się już gdzieś zalapie to pójdzie z górki.
Całkiem od C# bym nie odchodził ale kto wie.