Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pytałem jaki telefon kupić za ok. 500zł dla kogoś z rodziny. Z zakupem się wstrzymałem. Ale teraz jest to już konieczne.
A więc co wybrać do kwoty 500zł? Głównie zależy na jak najdłuższym wsparciu. Telefon tylko do dzwonienia, smsowania, sociali i czasem przeglądania internetu. Żadnych gier, słuchania muzyki, oglądania filmów w ogromnej rozdzielczości, aparat używany sporadycznie. A więc chciałbym telefon z #android 10 albo z potencjałem na update do takiego w najbliższym czasie. I 3/4gb ramu. Używki odpadają.
Moje wybory:
- #motorola Moto e6 plus, 4/64, andek 9 (premiera III kw. 2019)
- #huawei y6s, 3/32, andek 9 (premiera IV kw. 2019)
- #xiaomi Redmi 8, 3/32, andek 9 (premiera IV kw. 2019)
- #alcatel 1s 2020, 3/32, andek 10 (premiera I kw. 2020)
- #nokia 4.2 3/32, andek 9 (preniera I kw. 2020)
Co o tym myślicie? Albo inne propozycje.
#smartfon #telefony #smartfon #pytanie #pytaniedoeksperta #cokupic
  • 21
Umidigi A5 Pro, poszło po dzieciach i babciach u kumpla w rodzinie i zadowoleni. Zbawia kogos Android? Od wersji KitKat nic sie tam szczególnego nie działo, wiec co za różnica jaka wersja.
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: Tu nie chodzi o zmiamach w andku tylko z czasem przy braku wsparcia przestają działać jakieś aplikacje. A telefon kupowany jest z perspektywą na dłuższy czas. Wole gorszy aparat i mniej żywe kolory na ekranie niż później użerać się i tłumaczyć, że telefon jest za stary aby facebook działał poprawnie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: podejrzewam, że jedynie Nokia 4.2 spisze się w kwestii wsparcia.

Moto E - w tej serii nie ma dużych aktualizacji systemu
Huawei - tutaj też bym się nie spodziewał aktualizacji do Androida 10. Warto zaznaczyć, że Y5p opiera się na HMS (nie ma usług Google)
Xiaomi - pewnie dadzą jedną dużą aktualizacja + dalsze aktualizacje MIUI
Alcatel - lepiej nastawić się na brak aktualizacji do Androida 11
Nokia - będzie
Bierz umidigi z gearbestu. Pokrowiec i folie masz juz w standardzie, ładny ekran, prędkość jak za ta cenę, jedynie aparat to nie iphone. Serio i szczerze polecam.
A i troche ciężki jest, ale tez duży.
@srodaczwartek: Kurcze. Bo ta nokia, to taka już najstarsza z tego zestawienia - tam się pomyliłem w 1 poście powinien być przy niej rok 2019. A andka 10 dalej nie ma. Faworytem była ta motka i huawei. A nawet pomysł dołożenia do huawei y6p - ma andka 10 od razu (II kw. 2020)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: do 500 zł nie ma co szaleć niestety. Mnie się udało kupić Galaxy A30s za 552 zł z outletu OleOle i w tej cenie spisuje się nieźle (799 zł bym nie dał, a za tyle obecnie go sprzedają w sklepach). Jest Android 10 od jakiegoś czasu i będzie 11 w przyszłości (o ile Samsung nie zmieni nagle podejścia do aktualizowania tańszych telefonów).
@PanPrezes_PL: Z Chin nie będę zamawiał bo osoba dla której to jest telefon chce normalny paragon. Więc trochę drożej wyjdzie. Oferta wyżej którą wrzuciłem jest ok? Czy trzeba uważać na jakieś kruczki przy xiaomi?