Wpis z mikrobloga

Cześć, zrobiłem ustrojstwo, które w uproszczeniu narysowałem na schemacie. W momencie jak włączam wzmacniacz z sygnałem z telefonu, gitara cichnie, a gdy podgłaśniam ją na wzmacniaczu, to z kolei niknie sygnał z telefonu. Zakładam, że nie powinno się tak mieszać sygnałów, ale nie rozumiem jednej rzeczy - gdy po drodze między telefonem, a punktem łączenia sygnałów nie było wzmacniacza, lub wpinałem wzmacniacz słuchawkowy z mojego interfejsu i sygnał dawałem z komputera, to nie było problemu.
Da się to jakoś wyratować, żeby nie było trzeba używać wzmacniacza sumującego sygnały i wzmacniać wszystkiego jednym wzmacniaczem? Dość podoba mi się dźwięk sprzętu, który mam do gitary i wolałbym, żeby pozostało to bez zmian.
Wzmacniacze są oparte na tej konstrukcji: link, z tym że różnią się dwoma kondensatorami i rezystorem, tak jak opisał to autor.
#elektronika #elektronikadiy
Pobierz Pan_Sarna - Cześć, zrobiłem ustrojstwo, które w uproszczeniu narysowałem na schemacie...
źródło: comment_1598697603z5uR5Shv1ok0Q8Gq0O00iP.jpg
  • 3
Da się to jakoś wyratować, żeby nie było trzeba używać wzmacniacza sumującego sygnały i wzmacniać wszystkiego jednym wzmacniaczem?


@Pan_Sarna: raczej nie, jeśli chcesz jednocześnie mieć na wyjściu sygnał z telefonu i gitary.
Jeśli nie muszą być jednocześnie, to mechaniczny przełącznik powinien załatwić sprawę.