Wpis z mikrobloga

@Hawthorne: a co jak chcieli mu odebrać nielegalnie posiadaną naładowaną broń w miejscu publicznym( ͡° ͜ʖ ͡°)? Czy jakbym obezwładniał typa biegającego po ulicy z nożem i ten by mnie zabił, to byśmy bronili typa z nożem na ulicy? Przecież ten gościu nie znalazł się tam przypadkiem. Realnie był tam nieletnią osobą na zgromadzeniu w miejscu publicznym z naładowanym karabinem, którego podobno nie mógł mieć przy sobie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A to nie mozna sie bronic nielegalna bronia? xD

Za posiadanie nielegalnej broni powinna być kara taka, jaka wynosi za jej nielegalne posiadanie. O czym tutaj gadamy? Jezeli zas ktos Cie atakuje, broń sie nawet kradzioną czy nielegalną bronią - w koncu chodzi o twoje przeżycie.


@Hawthorne: co ty tutaj tworzysz? xD w USA za zabicie kogokolwiek niezarejestrowaną bronią dostajesz dożywocie nawet w tych najbardziej zacofanych stanach - tych w których
a co jak chcieli mu odebrać nielegalnie posiadaną naładowaną broń w miejscu publicznym( ͡° ͜ʖ ͡°)? Czy jakbym obezwładniał typa biegającego po ulicy z nożem i ten by mnie zabił, to byśmy bronili typa z nożem na ulicy? Przecież ten gościu nie znalazł się tam przypadkiem. Realnie był tam nieletnią osobą na zgromadzeniu w miejscu publicznym z naładowanym karabinem, którego podobno nie mógł mieć przy sobie.


@boguchstein:
@maad: nie zmienia to faktu, że w tamtej sytuacji nie powinien się znaleźć. Wyobraźmy sobie, że ja jadę do innego miasta na ustawkę jakichś hooliganów(generalnie idę w miejsce, gdzie jest bardzo duże ryzyko zaistnienia niebezpiecznej sytuacji). Jadę tam z nielegalną bronią. Dochodzi do jakiejś zadymy i ktoś chce mi przywalić, a ja strzelam mu w ryj z nielegalnej broni...Czy można to uznać za samoobronę? Czy miałem prawo użyć nielegalnej broni? Mam
@Deska_o0: masz gdzieś informację, że to nielegalnie zdobyta broń? Może to broń rodziców, którzy kupili ją legalnie i mu pożyczyli albo nawet podarowali, z tego co sobie poczytałem to ograniczenia są w zakupie broni a nie w posiadaniu przez osoby nieletnie. Oczywiście mogę się mylić.