Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie, czy łatwo zrobię kuchnię (albo najlepiej kupię gotowca np. w ikei), gdzie głębokość blatu to 80cm?

Trochę nie rozumiem, dlaczego standard to 60. Mam teraz taki, i jakoś zawsze jest mało miejsca. Z tyłu pod ścianą stoi jakiś filtr do wody, solniczka i z przodu mało miejsca żeby coś pokroić. Wszystkie szafki /szuflady też się robią głębsze i pojemniejsze.

Czy ktoś miał też podobny pomysł i zderzył się z rzeczywistościa?

#budowadomu #kuchnia #architekturawnetrz
  • 11
@hipodrom: gotowca takiego nie znajdziesz, nie bez powodu jest taka głębokość w standardzie bo jest najbardziej ergonomiczna. My mamy w kuchni blat 65cm i wg mnie jest wystarczający. Jak chcesz robić głębsze szafki i blat to tylko na zamówienie i w dodatku nie zapłacisz za to mało
@hipodrom: a faktycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakoś zapamiętałem, że więcej musieli wyciąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak robiłem kuchnię 1.5 roku temu to mieli też blaty na wymiar... tylko ceny wtedy już były mniej fajne więc brałem standard i kazałem dociąć żeby było bardziej kompaktowe bo kuchnia wąska a i tak obszar roboczy mam osobno.
@hipodrom: Ja mam kuchnię z blatem głebokości 88cm i polecam.
Jeżeli chodzi o blat w okleinie głębszy niż 60 cm to bez problemu zakupisz, jednak wychodzi ~2x droższy niż standard. Sprawdź blaty JUAN ewentualnie na wymiar z litego drewna lub kamienia.