Wpis z mikrobloga

Nie rozumiecie jednej prostej kwestii. Aby ludzie korzystali z czegoś w mieście i nie tylko, muszą mieć sposobność.
Co znaczy, że aby ktoś pojechał rowerem, musi mieć po czym. Inaczej znajdzie wiele powodów, by tego nie robić.
Ludzie w Polsce są przywiązani do samochodu, nie chcą próbować innych opcji transportu, nawet uważają, że inne opcje transportu są dla dziwaków, biedoty, co jest bzdurą. Wolą stać w korku i tracić czas niż śmignąć sobie rowerem obok.
Wykonywać prosty ruch, by mieć ruch w ciągu dnia.

Inna kwestia, że nie zawsze jest po czym. Więc trzeba dać im tę możliwość a że miasto nie jest z gumy, to niestety trzeba zabrać albo parking, albo część chodnika (jak jest z czego) albo wreszcie zabrać cześć ulicy.
I wtedy podnosi się krzyk kierowców, JAK TO? A no tak to, jak jest chodnik i jest ulica to trzeba zabrać część tej ulicy, lub miejsca parkingowe, by dać możliwość jazdy rowerem, inaczej nikt tam rowerem nie pojedzie.

Tak niestety, nie może być tak, że uprzywilejowani są kierowcy samochodów i samochodów jest coraz więcej a miasta stoją w korkach, potrzebna jest alternatywa.

Ludzie też boją się jeździć rowerem, bo jak ja tam dojadę, ulicą? Ja się boję. No właśnie, wiec muszą mieć możliwość.

Za chwilę ktoś wpadnie z argumentem, ale co jak zła pogoda, albo zima.
NIC, kto może nadal pojedzie, zim praktycznie nie ma a resztę załatwiają odpowiedni ubiór, tak jak idąc na spacer.
Ale się spocę, no nie spocisz się jak będziesz jechać normalną prędkością (wyrobisz kondycję) po normalnej infrastrukturze, oraz odpowiednio ubranym. Może e-rower, może masz tak jak ja możliwość wziąć prysznic w pracy?

Chodzi o to by była MOŻLIWOŚĆ by był WYBÓR a nie jedyna opcja to stój w korku, albo czekaj na komunikację miejską.
Kto może pojedzie rowerem, kto musi samochodem, pojedzie samochodem, lub komunikacją miejską.

Przecież do cholery chodzi o WYBÓR a nie o zmuszanie, ale aby mieć wybór, trzeba mieć z czego wybierać.

#rower #polskiedrogi #kierowcy #miasto #miastojestwspolne #bezpieczenstwo #rowerzysci
reddin - Nie rozumiecie jednej prostej kwestii. Aby ludzie korzystali z czegoś w mieś...

źródło: comment_15985074871Pb5dsUO93CaQRZRXyfILU.jpg

Pobierz
  • 538
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@zdalny_robol: chlip chlip te auta maja tak ciężko
-#!$%@? pedalarze
-ehhh tak by sobie chciały brum brum po mieście i szukać miejsca na parking
-a nie mogą
-dajcie wzruszającą muzykę
  • Odpowiedz
@reddin: zachęć ludzi z Białołęki do dojazdów do centrum rowerem. Choćby mieli autostradę rowerową, to i tak mało kto będzie jeździć 20km w jedną stronę rowerem.
  • Odpowiedz
@i_took_a_pill_in_remiza: czemu kierowcy nie potrafią zrozumieć, że rozbudowywanie infrastruktury rowerowej leży też w ich interesie? To nie jest tylko robienie dobrze pedalarzom.

Poprawianie wygody i bezpieczeństwa rowerzystów sprawi, że spora część ludzi, którzy tworzą korki (a wcale nie muszą) przesiadzie się na rower.

No i druga strona, że pedalarscy aktywiści często nie potrafią zrozumieć, że nie możemy przestawić całego ruchu na zbiorkom i rowery, bo cześć z kierowców po prostu musi
  • Odpowiedz
zachęć ludzi z Białołęki do dojazdów do centrum rowerem. Choćby mieli autostradę rowerową, to i tak mało kto będzie jeździć 20km w jedną stronę rowerem.


@ENDONE: 20 km po dobrej infrastrukturze to jest fraszka.
  • Odpowiedz
@reddin: co bya pomyslal gdybym jako Twoj obronca w sprawie ktora jest turbo istotna dla Ciebie podjechal pod sad rowerem ale w odpowiednim ubiorze ?
  • Odpowiedz
wstaw jeszcze 10 przykładów, w Polsce tylko takie są. 10m i koniec


@niebiesko-niebieski: Nie tylko, ale większość. A źle oznakowane rodzą wątpliwość gdy dojdzie do wypadku ¯\_(ツ)_/¯ rola pojazdu na jezdni jest zaś jasna.
  • Odpowiedz
@reddin Od Januszy z pracy usłyszałem że takie ścieżki są niebezpieczne bo dziecko może się przewrócić pod koła auta i ścieżki muszą być oddzielone xD No tak bo tylko dzieci jeżdżą rowerami.
Niestety rower dla ludzi w Polsce nie jest traktowany jako forma transportu a rekreacji...
  • Odpowiedz
@reddin: fajnie tylko w naszym kraju pelnomocnikow obowiazuje cos takiego jak etyka i zasady wykonywania zawodu a taki rowerowy wojownik moze zostac uznany ze nielicyujacy z powaga zawodu. Rowniez nie odpowedziales na moje pytanie a najdalej bylem w Sosnowcu i nie bylo tam duzo rowerow
  • Odpowiedz
Niestety rower dla ludzi w Polsce nie jest traktowany jako forma transportu a rekreacji...


@Pepe_Boomer: To też zależy od rejonu kraju. W Gdańsku bardzo dużo ludzi jeździ do pracy rowerami.
  • Odpowiedz
fajnie tylko w naszym kraju pelnomocnikow obowiazuje cos takiego jak etyka i zasady wykonywania zawodu a taki rowerowy wojownik moze zostac uznany ze nielicyujacy z powaga zawodu. Rowniez nie odpowedziales na moje pytanie a najdalej bylem w Sosnowcu i nie bylo tam duzo rowerow


@YouogY: Fajnie tylko chodzi o WYBÓR a nie o to, że każdy coś musi. Ja chcę móc jechać rowerem i mieć po czym, ktoś inny chce czegoś
  • Odpowiedz
@reddin: Dlatego bo argumentujesz to jak jakiś fanatyk. Nie widzisz zadnej innej opcji/strony. Jakbyś pływał łódka i tak samo do tego podchodzil jak do rowerów to kłóciłby się, że trzeba kanały wodne budować.
  • Odpowiedz
Dlatego bo argumentujesz to jak jakiś fanatyk. Nie widzisz zadnej innej opcji/strony. Jakbyś pływał łódka i tak samo do tego podchodzil jak do rowerów to kłóciłby się, że trzeba kanały wodne budować.


@Kij_od_Kaszanki: Napisałem wszystko dokładnie i opisałem, czytaj ze zrozumieniem. Ja chcę mieć WYBÓR i życzę sobie zrównoważonego transportu.
  • Odpowiedz