Wpis z mikrobloga

#windows #windows10 #edge #microsoftedge #przegladarki
Hej, już mnie wuj strzela, na starym lagującym lapku zainstalowałem komuś Windowsa 10, próbujję w tej najnowszej przeglądarce Edge(tej naj-najnowszej z dwukolorowym logiem) zmienić przeglądarkę w pasku adresu z binag na google, jako ze lapek laguje, to wszystko dzieje się z kilkunastosekundowym opóźnieniem i mnie krew zalewa, ktoś mi może powie gdzie jest to ustawienie w polskojęzycznej wersji? Próbuję wpisywać wyszukiwarka w pole wyszukiwania ustawień, ale jak to przystało na Microsoft jest to ukryte, a nie mogę grzebać po pięćdziesięciu podmenu przez te lagi.

Laptop kilkanaście lat, zapchany kurzem, nigdy nie zmieniana pasta na procku, nigdy nie czyszczony, ale "jeszcze chodzi, zrup łindołsa bo ty kąkuterowiec, to dla cię pięć minut roboty"
ogólnie już się z tego wykaraskałem mówiąc że się nie znam na nowych laptopach, ale tu bardzo bliska rodzina, zrobiłem wyjątek, kiedyś mnie znajomi znajomych "za flaszkę" zarzucali gównem które dawno powinno być wypalane przez murzynów w ognisku na miedź, nie dość że im robiłem za darmo godzinami, to jeszcze mieli pretensje czemu nie XP, XP najlepsze!!1!
Teraz jak ktoś się uprze to mówię że biorę 50 za godzinę, jako że dysk standardowy, nie ssd, to sama instalacja z aktualizacjami będzie trwała minimum 3h, plus oddaję obowiązkowo do serwisu na wymianę pasty i czyszczenie, za to tez mają zapłacić, to już się tak nie garną, a jaka bulwersacja że kąkuterowiec za darmo nie robi, niech #!$%@? mi odpracują łopatą w ogródku, albo czym tam się zajmują, tyle samo godzin ile ja spędzam patrząc jak się kursor tnie i parzy mnie w nadgarstek to ich przedpotopowe gówno.
Ufff, ale się wkurzyłem, od wczoraj się z tym nastoletnim złomem użeram.
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #windows #windows10 #edge #microsoftedge #przegladarki
Hej, ju...
źródło: comment_1598274936zdbIfSB3ToQsv8sk5ltpiZ.jpg
  • 10
@RabarbarDwurolexowy: dokładnie mam tak samo i już otwarcie mówię że się tym nie zajmuję i tyle, nawet za 100 zł. Nie będę się #!$%@?ć ze starym złomem który ledwo działa i szukać sterowników z 2004 roku a jak komuś zrobisz i mu po miesiącu się coś popsuje przez jakieś trojany to gdzie przyleci taki klient? No do mnie z pretensjami że zrobiłem a nie działa xD I naprawić za darmo trzeba
@aIkohoIik: a właśnie, zapomniałem, jesteś uwiązany cyrografem do końca świata, będą wydzwaniać po nocy z pretensjami że okienko wyskoczyli, za analfabetyzm komputerowy powinno się srogo płacić, nikt nie powinien się zgadzać robić za flaszkę, wtedy by się szybko nauczyli.

Jak trzeba wygooglować jak zrobić paznokcie czy zanętę na suma, to nie ma problemu, ale kąkuter to już zrobi frajerek w okularkach za obiecaną wirtualną flaszkę, lub przysługę za przysługę, gdzie mi
wtedy by się szybko nauczyli.


@RabarbarDwurolexowy: To po co ich uczysz? Mówisz, że komp stare gówno i za 200 zł idzie ogarnąć 10 razy mocniejszego, który to dopiero spełnia minimalne wymagania systemu i elo. Po problemie.

A jak chcesz, żeby się odpieprzyli to mówisz, że nie znasz się na nowych windowsach i tylko linuksy znasz i możesz jakiegoś linuksa wrzucić.
@Kryspin013: tak robię, ale wczoraj i dziś mam falshbacki, bo ktoś z najbliższej rodziny mnie poprosił i w ramach wyjątku zrobiłem lapka, teraz czeka w samochodzie z dzieckiem wiejąc na siebie klimą, bo się instaluje potężny update W10, jak przerwę to się popsuje;)(oczywiście bateria już lata temu spuchła i w koszu). Nikt już mnie nie poprosi po tej akcji, wgrywam wszystkie wielkie aktualizacje.
Zapomniałem jakie to było wkurzające, musiałem wylać nerwy
@Kryspin013: z linuxem próbowałem, wybrałem jakieś distro najbardziej podobne do Windowsa.
Jak małpy w klatce, jak ich prądem nie przeprogramujesz, to nie zrozumieją że po naciśnięciu START, wszystko jest jak w Windowsie, tylko pozamieniane miejscami... "Nie rozumio", "Windowsa XP dawaj i już"
z linuxem próbowałem, wybrałem jakieś distro najbardziej podobne do Windowsa.


@RabarbarDwurolexowy: ale po co? xD Wrzucasz minta albo cokolwiek nawet nieprzypominającego windowsa i niech się z tym jebią. Nie chcą się uczyć? No trudno ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ty miałeś tylko system zainstalować.
Ty miałeś tylko system zainstalować.


@Kryspin013: ooooo, panie, opanie , op anie, ;) Jak kolega zielonka wyżej napisał, potrafią dzwonić z jakimś okienkiem tygodnie po instalce, wyobraź sobie co by się działo gdybym musiał mu "tłumaczyć Linuxa", dusze sprzedajesz instalując system, jesteś na każde zawołanie, każde okienko, każdą zmianę opcji, nową apkę, jesteś wyczekiwaną sztuczną inteligencją której można za darmo zawracać głowę 24/7( ͡° ͜ʖ ͡°), dobrze
jesteś wyczekiwaną sztuczną inteligencją której można za darmo zawracać głowę 24/7


@RabarbarDwurolexowy: ziomek, tak jest tylko i wyłącznie dlatego, że sam do tego doprowadzasz. Jakbyś przyzwyczajał użyszkodników, że muszą myśleć za siebie a za wykorzystany czas na usługi się płaci to od razu nie miałbyś takich problemów.