Wpis z mikrobloga

Kobiety i gospodarka to średni pomysł, aczkolwiek muszę stwierdzić, że "im dalej w las" tym mniej zabawy. Dużo więcej emocji i podnietki miałem przy zakupie pierwszego nowego auta za ~40K niż następnego za ~100K. Dużo bardziej bawi zarabianie pieniędzy, samo wydawanie coraz mniej. Poza tym gdzieś we mnie siedzi takie cebulowanie, mógłbym pozwolić sobie na więcej - po prostu nie chcę. Może m.in. dlatego, że wiem, że jakiś tam luksus cyz inne
@vagarii: a propo tego ze biedni sie nie bogaca. Zastanawiam sie czy doszedl nam tu dodatkowy czynnik. Nasi rodzice nie musieli co dwa lata kupowac najnowszego ajfona i maca pro. Nie "musieli" kupowac ekstremalnie drogich ubran itp. Po prostu pomalu gromadzili kapital. Tak zastanowilem sie czy jak spotykam kogos dzisiaj to czy pomalu gromadzi kapital czy wydaje wszystko albo jeszcze sie zadluza :/
@vagarii: Tylko czy problemem bardziej są w tym wypadku nierówności, czy obniżenie się poziomu życia? Polska ma niższy współczynnik Giniego, ale to Polacy emigrują do USA, nie odwrotnie.

Co do klimatu, z tym jest wiele pomniejszych problemów, na przykład promowanie OZE jako jedynego rozwiązania problemu emisji co2 i demonizowanie EJ, która w przeciwieństwie do OZE może bezproblemowo zastąpić emisyjne źródła energii.
@Student_AWAS O, widzę głos zabrał znany szur, który uważa, że nauka jest lewacka i zmiany klimatu to lewacki spisek ( ͡° ͜ʖ ͡°) weź zrób fikołka jeszcze, napisz coś o tym, że wielkie lobby wiatrakowe chce zniszczyć polska gospodarkę, zawsze jak widzę Twoje szurackie wysrywy to się lubię pośmiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TerapeutyczneMruczenie: dobra, wytrzymałem 3 minuty.

Cykle koniunkturalne, ale nie wyjaśnione skąd się biorą. Po prostu zakładamy, że gospodarka się rozwija tylko po to by jebnąć i się odbić.
Rozkwit lat dwudziestych i Wielki Kryzys - znowu brak podanych przyczyn, po prostu gospodarka się psuje porządnie raz na kilkadziesiąt lat BO TAK xD

(A jeszcze dodałbym fakt, że kryzys 1920 był o wiele mocniejszy od tego w 1929 ale jakoś sie o
@Student_AWAS Oj tak, majstrujemy. Soros opłaca tysiące naukowców od dziesiątek lat. Nauka od lat jest zafałszowana, a światem rządzą reptilianie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie da się odejść od paliw kopalnych, a energia jądrowa to zło i mit i wcale nie istnieje i nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@e7th04sh Kolejny ekspert, widzę masz ogromną wiedzę na ten temat( ͡° ͜ʖ ͡°) Założę się że znasz się równie doskonale na klimatologii i podobnie jak kolega, wiesz, że badania na temat zmian klimatu są zafałszowane i zmian klimatu albo nie ma, albo człowiek nie jest za nie odpowiedzialny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)