Wpis z mikrobloga

Posiadam audi a3 8p 1.6 BGU. W piątek rano normalnie odpaliłem auto przejechałem 10km. Po 7 godzinach rowniez bez problemu, przejechalem 2km i wylączyłem. Po godzinie wsiadłem i auto nie odpala. Kręci ale nie może odpalic. Akumulator sprawny paliwo jest, no z rok nie miałem żadnych problemow z autem. Jakieś tipy oc moge sprawdzić, triche potrzebuje auto na jutro sprawne.
#mechanikasamochodowa #mechanik
  • 35
@rdy102: A macie iskierkę? A może rozrusznik strzelił?
Najpierw bym sprawdził czy jest iskra..
albo w sumie pod kompa podpiąć zobaczyć czy coś wypluje ()
via Android
  • 0
@Sloneczko właśnie nic a nic. Piątek gorący 35 stopni bylo, susza w opór, no 2km to sie nie przegrzał napewno, a rano bylo chlodno z 15 stopni takze tez nie ma opcji.
@rdy102 nie warto napisać na początku co sprawdziles, czego nie? Siknij plakiem do filtra powietrza, zobacz czy się odezwie. Jeśli tak, sprawdź czy jest ciśnienie na listwie. Najlepiej podpiąć do komputera i będzie wiadomo. Padało ostatnio u Ciebue, albo przejechałeś po kałuży? Jakieś objawy oprócz tego ze nie odpala są? Wskaźniki nie wracają na swoje miejsce, nie działa szyba, cokolwiek?
@rdy102 skoro komputer nie pokazuje błędów, to mówię że immobilizer nie czyta. Gaśnie kontrolka od imibilizera jak przekręcisz kluczyk? Nie spadł Ci kluczyk? Jak masz zapasowy to sprawdź nim
via Android
  • 0
@pietrek3121 padać nie padało, autko suche. Z plakiem sprawdze. No wszystko normalnie działa szyby chodzą wsiadam nornalnie jak zawsze ani check engine ani nic. A nie napisalem, wczoraj ojcu udalo sie odpalic po chyba 30 min prob, normalnie przejechane z 5km zgaszone odpalone i wszystko jakby ok, auto wystyglo i wieczorem znow to samo było
@rdy102 to może być też ze moduł immo w aucie jebnal, tym bardziej że po 30 próbach w końcu się udało. Z tego co wiem to w audi chyba odcina iskrę a nie paliwa, wiec jak na plaku się nie odezwie to duże prawdopodobieństwo że to to, ale upewnij się jeszcze co dokładnie odcina immo w tym modelu, paliwo czy zaplon