Wpis z mikrobloga

@muszewymyslec: Mirku nie decyduj się na pośrednika jeśli możesz bo to tylko tworzy sztuczne bariery i dodatkowy koszt dla kupującego (no chyba, że masz inaczej dogadane z pośrednikiem - wtedy dla Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Jeśli masz możliwość samemu prezentować mieszkanie oglądającym to idź w to. Pośrednik jak każdy inny chce zarobić, a często to tylko zniechęca kupującego (przynajmniej mnie).
@muszewymyslec: Żadne WOW. Też nie byłem w stanie uwierzyć ale jak przy 5 mieszkaniu jej odwołali oglądanie mieszkania bo pierwszy oglądający je kupuje i to za gotówkę to o czym my mówimy.
Kwestia metrażu i lokalizacji. Naprawdę na tą chwilę jeszcze dalej ludzie mają hajs żeby je kupować za gotówkę.
@muszewymyslec: korzystałem z usług pośrednika, dostał klucze, i zapomniałem o mieszkaniu na tydzień, bo tyle zajęło sprzedanie. Koszty dość spore, 1-2% wartości transakcji, ale moim zdaniem warto, pod warunkiem, że to dobry pośrednik - w takim Wrocławiu pośredników zarejestrowanych jest pewnie kilkuset, a wartych uwagi można policzyć na palcach jednej ręki.
Pośrednicy to zaraza, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, a przypadku umowy na wyłączność potrafią ogłoszenie "wrzucić do szuflady" żeby wpakować sprzedającego na minę (miną jest zapis, że nie możesz samodzielnie sprzedać mieszkania bez prowizji dla pośrednika ;)