Wpis z mikrobloga

#totalwar
Mam do wyboru kupić Total War Rome 2 albo Total War Warhammer 2 która gra lepsze pod względem zabawy z gry i ogólnie w którą lepiej się gra?
  • 24
  • Odpowiedz
@ztwo Obydwa są bardzo dobre i każdy odpowie ci według własnego gustu. Ciężko jednoznacznie ocenić który jest lepszy bo są po prostu inne. Najlepiej pokieruj się tym, który klimat wolisz - starożytność czy fantasy. Jeśli jednak to twój pierwszy TW, według mnie Rome 2 jest bardziej przejrzysty w obsłudze i mechanikach więc raczej tą z tych dwóch odsłon polecił bym na początek.
  • Odpowiedz
@ikerooo: niee to nie pierwszy TW, mam już 300 h w empire około 400 w Shogunie 2 a w medivalu 2 z czego pamiętam z 550h, ja ogólnie kocham fantasy ale własnie TW wole czas od starożytności do końca średniowiecza (empire to wyjątek) i pytałem sie głownie z ciekawości jak wygląda zarządzanie i np oblężenia bo w empire i shogunie wnerwia mnie to że jak atakujemu miasto to nie widzimy miasta
  • Odpowiedz
@ikerooo: no i jest jeszcze sprawa glitchy bugów ogólnej stabilności gry, słyszałem że rome2 był w #!$%@? zepsuty na początku ale podobno go mocno naprawili prawa to czy nadal jest dość słabo jeśli chodzi o jakieś glitche i ogólnie o stabliność
  • Odpowiedz
@ztwo Oblężenia w Rome 2 i Warhammer 2 są bardzo podobne mechanicznie. Atakujesz całe miasto przebijając się lub wchodząc na mury do momentu aż wybijesz wszystkich lub przejmiesz centrum miasta przy okazji zajmując bramy i wieże. Oczywiście różnica jest taka czy za pomocą balist, czy wlatując smokami :D
  • Odpowiedz
@ztwo To o czym piszesz to przeszłość Rome 2, wyszło bardzo dużo patchy i dlc i gra jest zupełnie inna niż na premierę pod względem bugów. Wystarczy poprzeć na ocenę na steam która na przestrzeni lat mocno poszła w górę. Sama gra jest wciąż wspierana i rozwijana mimo swoich lat - jeszcze bodajże w zeszłym roku wyszło dlc z nową kampanią i usprawnieniami.
  • Odpowiedz
@ztwo: A 3K nie chcesz? Ma chyba najlepszą dyplomacje ze wszystkich Total Warów.
A co do Warhammera 2 - to moim zdaniem jest to najprzyjemniejszy i niezbugowany TW. Łatwy do nauczenia (ale jak masz już doświadczenie to nie będzie problemu), pełno lordów i ras do wyboru, każda oferuje co innego. Poziom gry też jest wymagający. W dodatku masz do wybory tryb Total War (Imperia śmiertelnych) - tylko tu trzeba mieć obie
  • Odpowiedz
@ztwo: Takich ryjców żołnierzy raczej nie uświadczysz. Spatchowali jedynie silnik gry. AI pozostało takie samo, czyli pierwsze 10 tur jeszcze musisz uważać, a potem kolorujesz mapę jak leci.
Jakoś niedawno grałem Augustus Campaign i na poziomie trudności Very Hard było tak jak ci napisałem powyżej.
AI nie jest skłonne do prowadzenia ofensywy. Mogą mieć wiele armii, ale co z tego jak ty ich nie zobaczysz nawet (serio), bo AI uważa, że
RezuNN - @ztwo: Takich ryjców żołnierzy raczej nie uświadczysz. Spatchowali jedynie s...

źródło: comment_1597959565beq4WhMcZ7Ba52tfc9r2KA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RezuNN z czego wiem jest mod który naprawia grę w tym aspekcie i paru innych nie pamiętam jak się nazywa ale ludzie mówią że z tym modem gra jest bardzo dobra
  • Odpowiedz
@ztwo: Divide et Impera pewnie. Bardzo dobry mod, wprowadza kilka mechanik, które przypominają mi Rome 1. Ale sztucznej inteligencji żaden mod nie naprawia i musisz się z tym liczyć. Jeśli grałeś dużo w stare total wary, to na pewno szybciej odnajdziesz się w Rome2 niż w WH2, ale wciąż Warhammer jest bardziej dopracowany i mniej się zawiedziesz.

W Rome 2 będziesz się dobrze bawił jeśli będziesz dawał komputerowi fory na każdym
RezuNN - @ztwo: Divide et Impera pewnie. Bardzo dobry mod, wprowadza kilka mechanik, ...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RezuNN no i mam problem bo z jednej strony chciałbym poprowadzić rzymian a z drugiej chce pokonać armię ciemności. Ale chyba jednak pójdę po młotka mała odmiana od realistycznych kampanii plus jeśli gra jest bardziej dopracowana...
  • Odpowiedz
@ztwo: Na steam możesz oddać grę, jeśli masz przegrane mniej niż 2h.

Jak chcesz starożytność, to polecam mody do Rome 1 lub do Medievala 2. Jedynie grafika może cię odstraszać i może path finding.
  • Odpowiedz