Wpis z mikrobloga

#gielda #revolut #amd

Co ten Revolut, kurs zamknięcia 81.00$, otwarcie dziś 79.80$, przyrost dniowy w widoku akcji AMD na poziomie ~2.80% i to się zgadza, a na liście obserwowanych 2.95% (na moment pisania tego posta, ale generalnie ciągle ciut wyższy). Gdyby na widoku obserwowanych było to liczone od pre- czy aftermarketu (tak jak tu ktoś sugerował) to przyrost procentowy powinien być ewentualnie niższy (w końcu liczony od wyższej kwoty), a tutaj z jakiegoś powodu zauważalnie wyższy.

Względem czego jest więc liczony przyrost w "obserwowanych"?

Ja amator, może ze mną coś nie tak ¯\_(ツ)_/¯
Pobierz
źródło: comment_15979389596AdXDdPbug1FpZyzrdhlVp.jpg
  • 8
@Quantuum: @Artur-:

Wiem, że było wytłumaczone i do tego właśnie się odniosłem:

Gdyby na widoku obserwowanych było to liczone od pre- czy aftermarketu (tak jak tu ktoś sugerował) to przyrost procentowy powinien być ewentualnie niższy (w końcu liczony od wyższej kwoty), a tutaj z jakiegoś powodu zauważalnie wyższy.


Tutaj sytuacja jest odwrotna, tak jak to opisałem, a procent wciąż jest wyższy.
Pamięć mam bardzo dobrą, ale pewnie czegoś nie rozumiem
@lech1991: z tego co wkleiłes tutaj, AMD musiało w pre markecie ruszyć z delikatnego minusa, dokładnie z screenów - 0,11$
W obserwowanych wzrosło czyli od otwarcia giełdy o 2,83, co daje Ci na ogólnym wykresie 2,72$
@Artur-: Jak ma się do tego zanaczona kwota 81$? Rozumiem, że to kwota zamknięcia z dnia poprzedniego, zaś to, co pod nią, to wspomniane -0,11%, od czego z kolei liczony jest % w obserwowanych?
@Artur-: Tak, rozumiem, ale różni się to od % podanego po wejściu konkretnie w AMD (lewy screen). I pytanie jest, skąd ta różnica. Zaczynam podejrzewać, że zmiany kursu w obserwowanych po prostu nie aktualizują się tak szybko, jak te po wejściu w szczegóły (wykres dzienny z lewej). Wszystko by na to wskazywało. Bo skoro w obserwowanych brany jest kurs z początku danego dnia, pre- i aftermarket nie mają tutaj nic do