Wpis z mikrobloga

Mirki, #rozowypasek szuka auta dla siebie i #bombelek xD na #motoryzacja nie znam się zbytnio ( ͡° ʖ̯ ͡°) budżet ok. 15/17k. #auto będę głównie używać " koło domu", wiadomo czasem do większego miasta z dzieckiem do lekarza, zakupy. Koniecznie isofix i duży bagażnik, mam duży wózek ( nie chce go wymieniać, bo jest najlepszy ever, ale swoje miejsce zajmuje). Widomo dla kobiety czujniki parkowania( ͡º ͜ʖ͡º) nie chcę żeby był mały, wolę mieć kawałek samochodu przed sobą i za sobą, gdybym miała mieć jakąś kolizję. Kombi/ van. Tak wiem, nie mam wielkiej rodziny, ale bezpieczniej czuję się w większym samochodzie. Póki co celuje w coś typu golf 5plus, peugeot 308 sw, scenic 3, Citroen C4 Picasso. Macie jakieś typy? Doświadczenia? Na jakie silniki zwracać uwagę? Jeżdżę zarówno automatem jak i manualem. Prawko ponad 10 lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 13
@presyjna. W tym budżecie poluj moze na Merive I. Benzyny lubią gaz. Bagaznik super wielki nie jest ale wozek sie zmieści. Brak progu w bagazniku non przesuwane fotele z tylu. Meriva II wieksza ale nie ten budzet. Jak scenic to 1.6 benzyna.
@presyjna: mam Scenica i jestem zadowolona. Bagażnik wielki, nie jest jednocześnie długi jak combi i łatwo zaparkować w mieście, mega wygodny. Mam porównanie z megane kombi i zdecydowanie Scenic wygodniejszy. Łatwo się wpina i wypina bombla bo jest dość wysoko, wózek luźno się mieści
@presyjna: polecam Scenic 3, model bezawaryjny, wygodny dużo schowków, foremny bagażnik, trzy niezależne fotele z tyłu, tak jak pisała @Lonate lepszy niż kombi, co do wyboru silnika zdecydowanie benzyna (mamy 1.6 silnik prosty konstrukcyjnie jednak muł i niezbyt ekonomiczny śr. spalanie ok 9l/100km) 1.6 lub 1.4TCE