Wpis z mikrobloga

W sumie to mogę pochwalić się też tegoroczną zdobyczą, która za szybko się nie powtórzy. Mowa oczywiście o komecie C/2020 F3 NEOWISE. Było tu wiele naprawdę ładnych zdjęć, ale nie widziałem animacji przelotu, więc się podzielę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szkoda, że tak szybko zniknęła z naszego nieba, ale w sumie zasuwała jak szalona.

Jest to timelaps z jednej nocy, od około północy do 4 rano, 30s zdjęcia co 5 minut, NIKON D90/APO 100mm.
Nie ma spajka, bo APO kumpla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przepraszam za kompresję tego gifa, ale oryginalnie był ciut za duży ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#mojezdjecie #astrofoto #astrofotografia #fotografia #kosmos #astronomia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
BassGru - W sumie to mogę pochwalić się też tegoroczną zdobyczą, która za szybko się ...

źródło: comment_1597875844nGMJsSmp7emb8mA3fjNaWK.gif

Pobierz
  • 5
@jgoluch Wow, świetny timelaps Mirku! Widać dwa ogony, jest moc! To są dwie nocki czy klasyczne od zmierzchu do świtu?
Też planowałem całonocną ekspozycję, ale ziomek z APO pomylił godziny 20 z 2. Koło 22 się zorientowaliśmy, że coś długo go nie ma, po krótkim telefonie sprawa była jasna. Dlatego trochę późno zaczęliśmy focić ( )
Ehh...gdyby takie ładne komety latały częściej, a nie takie rozmazane placki