Wpis z mikrobloga

wiecie, ze nawet #mangozjeby sa wyzej w hierarchii spolecznej niz beciaki?
ostatnio wyszla bajka gdzie tematem przewodnim jest wypozyczanie dziewczyn do udawania zwiazku za duza kaske(tylko trzymanie za reke i inne takie XD),a ceny jak z #roksa

i praktycznie kazdy komentarz pod tym #anime jest bardzo negatywny i wysmiewa glownego bohatera, ktory ciagle placi dziewczynie za spotkania, bo liczy, ze ja poderwie i nie bedzie juz musial dawac jej kaski xD
#animedyskusja #przegryw
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zycietokuj: oglądam to na bieżąco, fabuła od samego początku (od pierwszego epa) wyraźnie kieruje się ze strony "dla picu" w "bez picu". Nie trzeba być geniuszem, by to przewidzieć. Już po 6 epie widać ewidentnie, że laska bywa o niego zazdrosna i jej na nim zależy. Kamieniem milowym był ten motyw na wycieczkowcu (nie chcę innym spoilować), ale on jedynie przyspieszył nieuniknione. Więc krytyka autorstwa tych, którzy myślą, że MC nic
@tamagotchi: na malu pisali że w mandze po 150+ chapterach bohater nadal jest taki jak na początku. Ja nie czytalem ale po tylu rozdzialach to pewnie potrafą znudzić takie zachowania. Troche slabo nie miec żadnego rozwoju postaci. W anime sie tego nie odczuje w 12-13 odcinkow ale troche szkoda ze niby ktos tam czuje miętę do bohatera albo on do kogos a i tak nadal nie wyrazaja swoich uczuc i kłamstwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cielak44:

Jeżeli coś ma mniej niż 7.8 nie warto nawet kijem ruszać xD

Lata temu pisałem że jak coś na MAL-u ma mniej niż 7 to nie warto ruszać. Teraz nie zwracam na to większej uwagi. Niejedna seria ze średnią poniżej 7 mi się podobała, zresztą niejednej samemu daję 6 i nie uważam że nie warto ich ruszać. 6 to dla mnie coś średniego, a od 7 różni się tym że
@tamagotchi: problem jest taki że na malu masz pełno experów co daje ocenę 1-3 na prawie każdą produkcje i na odwrót.
I to jest dosyć zabawne bo produkcje powyżej 9 to perełki , 8,5 bardzo dobre , 8 dobre.
Poniżej 8 też są dobre produkcje ale im niżej tym gorzej xD
@cielak44: Zdarzyło mi się ocenić wyżej coś co ma średnią poniżej 5.5, niż coś co ma średnią ponad 8.7 (czyli zalicza się do top 40 najwyżej ocenianych).
Wszystko zależy od gustu, zamiast patrzeć na ocenę, wolę obejrzeć kilka klipów na YT, wtedy lepiej mogę ocenić czy mi się to spodoba czy nie.
@Lisiu: wiesz jak oglądasz pierwszy raz echi najlepiej mając ~16 lat to jest zabawnie.
A im więcej takich produkcji oglądasz to zaczyna być nudne bo widzisz non stop te same schematy.
Większość anime właśnie cierpi na tą dolegliwość.
@cielak44: Nie zawsze tak jest. Nawet najlepsze, najciekawsze ecchi będzie miało problem żeby przekroczyć 7.0, tylko dlatego że ma ecchi w tagach. A to dla niektórych ludzi z automatu mniej niż 5.0.
Sztampowy do bólu battle shounen będzie miał ponad 8.0 bo ma ładnie animowane walki, albo zupełnie niewnoszący nic do gatunku dramat, z powielanymi w nieskończoność motywami, dostanie wysoką ocenę tylko dlatego że miał kilka wzruszających scen.
@cielak44:
Po obejrzeniu kiljudziesięciu serii ecchi/harem anime zauważa się taki schemat:
1.MC wchodzi do pokoju gdy pierwsza dziewczyna jest naga/ w samej bieliźnie
1a. MC zwykle jest przegrywem/stuleją z jakimś smutnym backstory
2. Zamieszkują w jednym pokoju z powodu decyzji innych ludzi
3. Nie pałają do siebie miłością
3a. MC ratuje pierwszą dziewczynę
4. Pojawia się druga dziewczyna do haremu (sad backstory)
5. Pierwsza dziewczyna zaczyna być zazdrosna
6. MC nic
@Spring90: zapominasz o tym co występuje też w innych produkcjach dosyć często jak
Wchodzenie przypadkiem do toalety,szatni dziewczyn w szkole.
W momencie ogarnięcie pomyłki bohater postanawia kontynuować patrzenie się zamiast zamknąć drzwi i pójść w swoją stronę dzięki temu zyskuje status zboczeńca
Przypadkowe ściąganie gaci i spódniczki
No i istny klasyk. Wywalanie się często na inną dziewczynie (w ecchi kończy się to pkt. wyżej lub wylądowaniu w cyckach)