Wpis z mikrobloga

KTO WŁAŚNIE URATOWAŁ JEŻA OD UTONIECIA I CZUJE SIE JAK #!$%@? BOHATER:

1. JA

Mam obok domu taki zbiornik na wodę i z tego zbiornika wychodzi na powierzchnię dosyć spora rura (ok. 30cm średnicy), ale wystaje tylko kawałek nad ziemię. Przechodziłem obok niej i coś mnie podkusiło, żeby zajrzeć do środka/ Podchodzę - a tam jeż! Woda była ok. 50cm od wylotu rury a w niej pływał mały jeż. Od razu złapałem go i wyjąłem na powierzchnię, przyniosłem trochę siana i pudełko, obłożyłem go sianem dookoła i przykryłem pudełkiem z jednej strony, żeby ochronić go od wiatru, bo strasznie się trzęsie cały czas. I leży tak już dwie godziny.

Co mogę z nim zrobić? Zostawić go, niech leży i czekać aż pójdzie? Szkoda by było, żeby teraz zmarł z wycieńczenia czy coś w tym stylu

#pytanie #jeze #jez #zwierzeta
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JazzBlurr: tak, już zrobiłem przykrywkę na to, żeby już nic i nikt tam nie wpadł

@Blackhorn: chyba dżdżownice, zaraz pojde, może jakieś ukopię to zobaczymy czy wsunie

@sunsu-sun: ja też nie jestem specjalistą :/ napisałem że mały, bo jest wielkości dłoni, a widywałem już większe
  • Odpowiedz
Co mogę z nim zrobić? Zostawić go, niech leży i czekać aż pójdzie? Szkoda by było, żeby teraz zmarł z wycieńczenia czy coś w tym stylu


@Mowi: najlepiej kup mu karmę suchą dla kotów: koniecznie droższą. Mała saszetka starczy. Wygrzej go teraz, i nie wypuszczaj. Osuch go koniecznie. Nie dotykaj, to się uspokoi. Przykryj go, żeby miał ciemno - możesz mu dać np. bluzę, żeby się w nią zawinął. Daj
  • Odpowiedz
@chilling: update, jeż wyszedł z legowiska, odszedł na pare metrów i siedzi w miejscu. Zatrzymywać go mimo wszystko, czy pozwolić mu odejść?
  • Odpowiedz
@Mowi: @gugas: przypominam Ci gugasku, że trzymanie jeży, gdy nie zachodzi konieczność ratowania życia jest w Polsce nielegalne. Jeż wygląda na zdrowego. Jeżeli ma poprawne reakcje - fucha, zwija się w kólke i chodzi normalnie to nie widzę powodów, żeby go zatrzymywać.
  • Odpowiedz
@chilling: jeż jest wyziębiony i jego życiu zagraża niebezpieczeństwo, poza tym jest maluchem, który możliwe że odszedł za daleko od gniazda. A takie maluchy same nie dadzą rady.

Widzę, ze jesteś znawcą, może jeszcze jakieś mądre rady?
  • Odpowiedz