Wpis z mikrobloga

Mirki co to znaczy w standardowych ogłoszeniach na juniora wymagana "znajomość SQL" - umiem tworzyć zapytania wyciągające dane, tworzyć tabele, łączyć tabele, filtrować, grupować, stosować funkcje agregujące, używać triggerów, transakcji - ogarniam całą logikę i nie uczę się niczego na pamięć, bo jak coś potrzebuję to sobie po prostu szukam w Google i elo. Więcej rzeczy po prostu nigdy nie potrzebowałem,. O co pytają na rozmowach jeśli chodzi o bazy, bo nie wiem czy moja wiedza jest wystarczająca

. #naukaprogramowania #programista15k #pracawit
  • 8
@nieocenzurowany88: Spoko, jak rozmowa z HR to i tak nie maja pojęcia o co chodzi, a z kierownikami to różnie bywa, ale zazwyczaj pytają o ogólniki typu jakieś komendy albo jak rozwiązał byś jakiś problem.
@nieocenzurowany88 jak to rekrutacja na Dwvelopera np. Javy a SQL jest dodatkiem to twoja wiedza pewnie wystarczy, raczej jakieś podstawy optymalizacji bym ewentualnie ogarną: indexy, jak czytać plany zapytania etc.
@nieocenzurowany88: Generalnie to zazwyczaj jak piszą, że wymagają znajomość SQL to na rozmowie sprawdzają czy umiesz tworzyć tabele, łączyć tabele, filtrować, grupować, stosować funkcje agregujące, używać triggerów, transakcji - czy ogarniasz całą logikę i czy nie uczysz się niczego na pamięć.