Wpis z mikrobloga

@alqs: Podejrzewam, że może być spoko, ale na pewno nie na codzień. Spoko bo szklana rura jest, więc nie jest to akryl, ale woda pewnie robi się szybko ciepła, nie widać bucha, a glut zapewne bardzo polubi silikonowe ścianki.
@nomysza6666: https://wujo.pl/pl/c/Silikonowe/279 tu masz np
@Jakis_Leszek: kurcze nie wiem, muszę sprawdzić, na razie wiem ino że trochę smak może zmienić
@mindrape: racja, szkło pod tym względem najlepsze ale wydaje mi się, że to bym mogła nawet do zmywarki wciepać, no i są takie dwuczęściowe, które pewnie łatwiej wyczyścić (chociaż kto wie jak tutaj z szczelnością)
@Zordon_: hmmm o tej wodzie nie pomyślałam, noo i że nie widać dymu
@Profil_Internetowy: właśnie czytam o tym i faktycznie patrząc na kiła pierwszych stron z googla widzę, ze silikon jest stabilny i nie uwalnia toksycznych związków. Przynajmniej tak mówią pierwsze wyniki googla, tylko te strony są stronami producentów silikonowych produktów... wiec, ciężko stwierdzić jaka jest prawda.
Ja osobiście wybrałbym szkło.
A jak chciałbym silikonowe bongo to poszukałbym więcej info. Chciaz pewnie jest tak jak piszesz:)
@Profil_Internetowy: dobra poszukałem dalej:
„ It's possible for silicone cooking products to melt if they get too hot. This can cause silicone liquid to get into your food. If this happens, throw out the melted product and food. Don't use any silicone cookware at temperatures above 428°F (220°C).”

Starczy mi to info. Ja bym nie palił z tegoxD

@alqs: zobacz to wyżej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jakis_Leszek: no ale nie palisz z tego, cybuchy sa przecież szklane, tył styka się z zimną wodą. Mnie chodziło tylko o to że silikon w sumie nie reaguje, nie jestem chemikiem, tak kiedyś słyszałem. Ja też bym z tego nie palił, raz wolę jointy, dwa mam akrylowe mi bardziej pasuje :D
@Zordon_: dziena za polecajkę
@Jakis_Leszek: @Profil_Internetowy: Dziena za info o silikonie :D właśnie jak chodzi o to bongo to myślałam właśnie o rzadszym używaniu, na jakieś wycieczki czy coś, żeby wygodnie było z transportem ale chyba faktycznie lepiej będzie jakieś tańsze szklane albo akrylowe ogarnąć