Wpis z mikrobloga

Chrześcijanie się dziwią czemu LGBT wtyka tęczowe flagi w święte dla nich symbole, a tymczasem od dwóch tysięcy lat w każdym chrześcijańskim kościele znajduje się księga uznawana za świętą, której fragmenty odczytuje się w najwyższej celebracji podczas chrześcijańskich obrzędów, w której są poniższe słowa:

R187 - Chrześcijanie się dziwią czemu LGBT wtyka tęczowe flagi w święte dla nich symb...

źródło: comment_1597388129nAUcT4is9d1AxehQBzqvS4.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
ale rozumiesz, że biblia dzieli się na Stary i Nowy Testament, gdzie stara część dotyczy nakazów/zakazów narodu Izraela i opisuje jego historię? Nakazu obrzezania, który jest ujęty w pierwszej części, też nie ma. W drugiej części jest zniesiony :P


@AloneShooter: Zabawne, bo ostatnio jakiś mirek mnie pouczał, że jednak ST to jest podstawa, a NT to tylko przypis do niego. Ale dzięki tym nieścisłościom między tymi dwoma książkami można spokojnie -
  • Odpowiedz
  • 0
@R187: Jest tam również fragment o zakazie tatuawania się. Ciekawe co robią katolicy kiedy dowiedzą się, że ktoś w ich wspólnocie zrobił sobie tatuaż. Ekskomunika?


@Phyrexia Nie jest teraz ale faktycznie Katolicy kiedyś nie lubili tatuaży. Nawet na lekcjach Religi o tym miałem coś.
  • Odpowiedz
@AloneShooter po co dyskutujesz z #januszebiblii ? Niech tkwią w swojej ciemnocie. Jestem za tym żeby bylo tak jak kiedyś żeby Biblia byla tylko dla elity. Inaczej takie tepaki będą wyciągali wybiórczo fragmenty których nie są w stanie zrozumieć bo nie mają pojeciacia o kontekstach ani o historii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R187: dlaczego? to moze chrzescijanie sobie zazycza zeby sodomici nie ruchali sie w dupe? w sumie jest ich wiecej i byloby to bardziej demokratyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: Zapisy w świętej księdze katolików uderzają w homoseksualistów, nakazując zabijanie ich.

Czy są jacyś homoseksualiści, którzy napisali jakąś książkę, w której jest napisane, że powinno się zabijać chrześcijan? I czy taka książkę trzyma w domu każdy homoseksualista? Bo Biblia jest w prawie każdym domu katolickiej rodziny.
  • Odpowiedz
@R187: mnie zastanawia inna rzecz. Wybiórczość brania tych rzeczy na serio ze starego testamentu. Przykładowo uważają że kamienowanie prostytutek, obrzezanie albo składanie ofiar całopalnych jest glupie i tego nie robia. No ale przeciez ten cytat to bierzemy na serio.
  • Odpowiedz