Wpis z mikrobloga

Każda para która uprawia seks bez zabezpieczenia powinna przed stosunkiem usiąść przy stole i porozmawiać o tym czy są gotowi na rodzicielstwo.

Czy jesteśmy gotowi na dziecko?

Czy mamy świadomość tego z jakimi problemami może zmagać się nasze dziecko za np.20 lat? niektóre rzeczy da się przewidzieć

Czy mamy świadomość tego jak działa psychika dziecka i jak powinniśmy je wychowywać żeby nie miało w przyszłości jakieś traumy, depresji itd?

Jakie wartości mu przekażemy?

Czy będzie do nas mogło przyjść z każdym problemem, a my będziemy dla niego wsparciem?

Jaki jest nasz status materialny? Czy będziemy w stanie dziecku zapewnić godne warunki do zycia, opieke medyczną w razie jakieś choroby?

Jeśli tego nie robią, są bezmyślnymi egoistami, którzy dla chwili przyjemności i zaspokojenia swoich zwierzęcych potrzeb seksualnych skazują dziecko w przyszłości na ewentualną samotność, problemy psychiczne, zdrowotne i ogólne cierpienie.

#przegryw #przemyslenia #gownowpis #antynatalizm #antyprzegrywizm
  • 11
@Brikv z każdą kobieta z którą sypialem (no poza pierwsza, ale obydwoje byliśmy szczylami) rozmawiam na ten temat i stawiam karty na stół - nie chce dzieci, nie lubię dzieci, jak wpadniemy to co wtedy? I jeszcze żadna mi nie powiedziała, że chciałaby urodzić choćby nie wiem co. Wszystkie zgadzały się, że środki wczesnoporonne, ew aborcja.

@Felixu byliśmy wstawieni I poszliśmy na całość.
Inna sprawa, że mam poważne podejrzenia (i liczne przesłanki aby tak sadzic), że jestem bezpłodny.
Anyway, w sumie to się nie stresuje, bo ona sama na następny dzień powiedziała, że jeśli wpadliśmy to kupujemy wczesnoporonne i z głowy. Jedyne co, to jej mi szkoda, bo ponoć trzeba po ich zażyciu dwa/trzy dni przecierpieć