Wpis z mikrobloga

#smartfon #android #xiaomi #huawei #oneplus #oppo

Jaki polecicie smartfon w okolicach 1000-2500 zł?

Ważne, żeby miał:
- dobry aparat (lub przynajmniej poprawny, minimum coś w okolicach Xiaomi Redmi Note 8/8Pro/9/9Pro),
- duża bateria (lub przynajmniej długo trzymająca: ideał to np. RN9Pro lub Samsung Galaxy M21),
- w miarę szybki Snapdragon (wystarczający Snapdragon 720G jak w RN9Pro, wolałbym unikać np. MediaTeka. Podobnie z Exynosami, ale czasem nie ma wyboru),
- dużo miejsca (najlepiej miejsce na kartę SD albo 128 GB pamięci wewnętrznej, bo 64 GB na wszystko to chyba trochę mało),
- długie wsparcie (przykładowo RN8/8Pro już nie dostanie nowego Androida, ale RN9/9Pro tak),
- fajnie jakby miał mini-jack i diodę powiadomień.

Tego nie chcę:
- zagiętego ekranu (dlatego odpada Huawei P30 Pro, Xiaomi Mi Note 10 Lite),
- wysuwanego aparatu do selfie (dlatego odpada: Xiaomi Mi 9T, OnePlus 7T Pro / 7 Pro),
- brak usług Googla (dlatego najnowsze Huawei i Honory odpadają).

Najbardziej mi pasuje Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Tylko ma dwie wady:
- w miarę słaby aparat,
- bardzo wystająca wyspa z aparatami (ale chyba da się to wyrównać pokrowcem?).
Jest też bardzo duży i ciężki, ale to trudno.
Cena to około 1300 zł, więc jeszcze mam zapas budżetu. Może da się znaleźć coś lepszego?

Samsung Galaxy M21 niby spełnia wymagania, ale jest słaby i wolny (za cenę 1000 zł super, ale mogę więcej wydać). Poza tym wolałbym unikać Samsungów (bo w Europie dają Exynosy zamiast Snapdragonów i wciskają swoje aplikacje np. asystenta Bixby zamiast asystenta Google).

Myślałem nad Huawei P30 Pro, bo chyba spełnia wszystkie wymagania, tylko ma jedną wadę:
- zagięty ekran.
Ma super aparat. Nie ma miejsca na normalną kartę pamięci, ale to bym jakoś przeżył. Zagiętego ekranu nie.

Może Huawei Nova 5T? Ale chyba jest dużo słabszy od przykładowo P30Pro.

Może jakieś Xiaomi z serii Mi (zawsze kupowałem Xiaomi z serii Redmi, bo karta SD, mini-jack i taki standardowe wyposażenie). Nie znam serii POCO ani Mix (wydaje mi się jakieś wydziwione i mało znane - nie znam nikogo kto by coś takiego miał - a potem jak będą problemy to ciężko znaleźć rozwiązanie).

Może OnePlus 7T? Tylko on już chyba dosyć stary (a może ma długie wsparcie?). OnePlus Nord go zastępuje ale podobno jest słaby (np. aparat).

Myślałem nad Pixel 4a, bo ma super aparat. Ale reszta w nim jest słaba. No i w Polsce mało znany (i trudno ściągnąć), więc wolałbym nie.

Nie znam nic z Oppo, może coś spełnia wymagania?

Co warto rozważyć?
  • 14
1+ długo wspiera swoje modele i soft jest mocno dopracowany, lekki bo praktycznie bez dodatków w nakładce, za to NORD to glupota, szkoda kasy na to moim zdaniem.

Piszesz że nie chce braku usług G Ani wysuwanego aparatu selfie a potem pisze o POCO (aparat wysuwany) albo o P30Pro który usług G nie ma.
W tych pieniądzach to bym brał 1+7T PRO, sam czegoś szukam ale dla mnie musi mieć złącze Jack
s10 lite


@PurpleHaze: niby jak na Samsunga jest dobry i spełnia wymagania. Ale z drugiej strony nie jest jakiś super. Np. aparat ma średni (jak na swoją cenę i w porównaniu do np. p30 pro). Wolałbym unikać Samsungów (dlatego też odrzuciłem Samsung Galaxy M21 - który jest słaby, ale jak na swoją cenę opłacalny - ten jest trochę lepszy, ale cena sporo większa). W porównaniu do takiego RN9Pro nie wypada dużo
Wziąłbym tego p30 pro ze względu na zdjęcia. Ale nie wezmę ze względu na zagięty ekran. I dodatkowo na brak karty SD.
Poza tym nieprawna przyszłość Huaweia. W nowych modelach sankcje i nie ma usług Google, teraz kolejne sankcje i nie będzie miał kto im produkować procesorów Kirin. Nie wiadomo co będzie dalej.

Chyba po prostu wezmę tego Xiaomi Redmi Note 9 Pro.
@mk321 co do wsparcia od 1+ to mój 3T Jeszcze w zeszłym roku dostał aktualizacje w listopadzie, i ma androida 9.
NORD to jednak mimo zdaniem nieporozumienie, bo właśnie bebechy ma średnie a cenę zbyt wysoką co do wnętrza.

POCO to w sumie dziecko XIAOMI więc zastanowić się trzeba czy MIUI będzie Ci odpowiadać.

Temat Huawei jest mi średnio znany, wiem że aparatem bije innych wymienionych, w dodatku szkiełko możesz mieć zagięte
W porównaniu do takiego RN9Pro nie wypada dużo lepiej, a kosztuje znacznie więcej.


@mk321: jesli ty porownujesz redmiaki od xiaomi do samsunga serii s, nawet jesli to lite. To za bardzo nie mamy o czym rozmawiac.