Wpis z mikrobloga

Firma Jean Pierra ma przychodu 100 euro. Ile trafi do jego francuskich pracowników?
52 euro, resztę weźmie Jean, który zapłąci jeszcze wysokie (nawet 45%) podatki by jego kraj był dobrze zorganizowany i rozdawał karty w polityce światowej.

Firma Helmuta ma 100 ojro przychodu z działalności. Ile trafia do niemieckich pracowników?
51 ojro, resztę weźmie Helmut, właściciel, który zapłąci jeszcze wysokie podatki (nawet 45%) by jego kraj był dobrze zorganizowany ze świetną infrastrukturą i przemyślaną polityką gospodarczą.

Firma Janusza ma 100złotych przychodu. Ile trafi do polskich pracowników
38zł, resztę weźmie Janusz xD Janusz weźmie podatek liniowy 19% od którego odliczy Porszawkę jako koszt uzyskania przychodu i paragony od tesciowej zeby zapłącić 15% podatku. Pacownikom powie że ledwo zipie bo go rząd okrada.

Jakie są problemy Polaków przy przy harnasiu popalających czesterfildy? Czy LGBT nauczy walić konia katolickie dzieci i czy się obronimy przed zniewagą pomnika xD Czy szwecja już upadła? xD
A pieniążki, cóż, pieniążki nie są dla przeciętnego Polaka. Dla przeciętnego polaka jest "kult pracy" xD Ciezko pracuj, Jezusek wezmie do nieba.

#polska #heheszki #pracbaza
MateriaBarionowa - Firma Jean Pierra ma przychodu 100 euro. Ile trafi do jego francus...

źródło: comment_1596695790cuUjaiL0IzdB5qLeBz4jjK.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
Firma Jean Pierra ma przychodu 100 euro. Ile trafi do jego francuskich pracowników?

52 euro, resztę weźmie Jean, który zapłąci jeszcze wysokie (nawet 45%) podatki


@MateriaBarionowa: nie no, dalej nie czytam. Przecież pracownicy to nie jedyne koszty xDDDD
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa: ale ja się nie do tego czepiam o czym mi tu teraz piszesz, tylko do pierwszego zdania (bo więcej nie przeczytałem) "jak Jean Firma Pierra ma przychodu 100 euro, to płaci pracownikom 52 euro, a resztę bierze dla siebie i płaci 45 dochodowego"

Jak już zgodziłeś się, że są inne koszty w tych 48 euro, to one nie podlegają opodatkowaniu. Wiec nie 45% będzie efektywnie.
Pomijając, ze pewnie mieszasz tu
  • Odpowiedz
@dodo_: nie zgodziłem się, są inne koszty ale mówimy o pkb czyli defackto dochodzie narodowym brutto bez opodatkowania. Czyli jeśli miał koszty poza pracą to są one wliczane w zysk innej firmy ktora mu je sprzedała. Koszty są zyskiem innych podmiotów. Mówimy o podzoale zysków. O podziale pkb czyli przed opodatkowaniem.
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa: #!$%@? lepiej tego tematu lgbt nie można było wyjaśnić.
I to polskie głupie społeczeństwo na prawdę bardziej się przejmuje homosiami niż tym że znacznie więcej ludzi cierpi przez to że państwo ich rucha
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa: xD ale kretyński post. Inna struktura kosztów, sposobów zatrudniania, współpracy pracowników i miliona innych czynników i masz zupełnie inne wyniki. I jeszcze debile to kłłamliwe gówno wyplusowali. Wystarczy duży udział samozatrudnienia w polskiej gospodarce, gdy w takiej Francji nie pracuje się na b2b by ten udział płac poleciał na pysk.
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa: Żeby tylko. Branie 2 prostych danych bez żadnej ich analizy to jest czysty debilizm. Masz jeszcze bardzo duży udział rolników, których dochody nie są w ogóle brane jako wynagrodzenia, szarą strefę, strukturę gospodarki, tempo rozwoju, inflacji i zapewne wielu innych czynników które nie przychodzą mi na szybko do głowy. Jako, że szkoda mi czasu na odpowiadanie na takie głupoty, to przykładowo jeden z pierwszych linków z google jakie teraz znalazłem
  • Odpowiedz