Wpis z mikrobloga

@GaiusBaltar: tak to jest jak zawalisz człowieka zadaniami i leci automatem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
te 3 paczki na środowisko X
te 10 paczek na środowisko Y
paczka 2.x.2y na środowisko X oczywiście się wywaliła
3 paczki 3.x.xy na Y się wykrzaczyły
te Seba dzisiaj zamknięcie zakresu wdrożenia, trzeba jirę podomykać do 16
pani Bożenka wisi na telefonie o SQL nie działa a zawsze działał
itd itp
@gdziesomojeokulary: zwolnienie za to że wysłał na produkcji powiadomienia zamiast na testowym środowisku, popełnił błąd więc pracodawca ma powód by go zwolnić. Ale o ile to nie jakiś junior dla beki takie rzeczy zrobił to nic mu nie będzie, często się zdarzają takie akcje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aleksander_z: @GaiusBaltar: robiłem kiedyś w zespole, który pracował na aplikacjami bankowymi. Pewnego razu na produkcję poszła wersja, w której wszystkie przelewy wysyłały się podwójnie. Zanim się zorientowali to poszyły przelewy na pare milionów złotych. Oczywiście wszystkie nadmiarowe zostały cofnięte, ale zanim wszystko ogarnęli to trwało to z tydzień.
Nikogo nie zwolnili z tego powodu, nikt żadnego upomnienia nie dostał, co najwyżej premii nie było za to wdrożenie.
Potem tylko w
@pkb92: niestety nie pamiętam dla jakiego to było banku, ja robiłem appki na telefony i akurat nie pracowałem nad tym wdrożeniem. Mogę tylko powiedzieć, że wdrożenie robiła duża polska firma, która lubi zatrudniać studentów (choć akurat ten zespół był dobrze zbilansowany jeśli chodzi o doświadczenie i było dużo bardzo ogarniętych ludzi)