Wpis z mikrobloga

i9-9900K?


@Jarema_CP: jak już to 10700K który jest tańszy, ma zasadniczo identyczne parametry a minimalnie lepiej się kręci

No i zależy do jakiego grania. W 1440p głupi 3600 wychodzi zwykle do 2% fps podobnie jak 3900x, czy topowe intele. W 1080p sięga to 5-10%. Oczywiście zależy od tytułu, są takie gdzie różnica jest, ale w większości procesor 2-3 razy droższy daje przyrost paru procent klatek

Przemyśl sprawę, sam składam potwora tylko
@10129: Chcę przeznaczyć maksymalnie 2-2.5k na proca.
@mamnatopapiery: O ile plotki okażą się prawdą, to 3070 w teorii ma być wydajne jak 2080/2080 super. Ile w tym prawdy, zobaczymy we wrześniu.
@Atreyu: Póki co mam monitor 1080p, lecz w przyszłości zamierzam pójśc w 1440p.
@Jarema_CP: im wyższa rozdzielczość, tym procesor ma mniejsze znaczenie

W 90% tytułów w 1440p wygląda to mniej więcej jak na pic rel poniżej (albo i w bardziej wymagających tytułach różnica jest jeszcze bardziej pomijalna) tj. procesor za 8 stów osiąga w grach wynik zbliżony do tych za +2k

Jak chodzi o Ryzeny, w grach (oczywiście ZUPEŁNIE inaczej w innych zastosowaniach) wszystko powyżej zwykłego 3600, czyli i 3700x i 3900x i wszystko
Pobierz Atreyu - @Jarema_CP: im wyższa rozdzielczość, tym procesor ma mniejsze znaczenie

W...
źródło: comment_1596486658NNUhWviHvckGN2UrspOKpl.jpg
@Jarema_CP: w sumie mogę ci polecić nawet śmieszny trick z zachodu

Kup teraz R5 3600 (bez x) i płytę na B550

Sparuj to z dowolną kartą, śmigaj, nigdzie nie braknie mocy przerobowych, procesor nie będzie wąskim gardłem - a jak jakimś cudem uznasz że chcesz więcej mocy, to wrzucisz tam nadchodzącego niebawem 4900x - choć wątpliwe że będziesz miał potrzebę takiej zmiany

W grach pierwsze skrzypce gra GPU i średniopółkowy procesor