Wpis z mikrobloga

Elo mirki, różowy pasek wpadł w szambo jeżeli chodzi o pracbaze. Najgorszy januszex jaki może być (10 zł za godzinę zamiast 17, mandaty za gadanie i tym podobne)

Jak różowy postraszył PIP i US, dziś ma wolne ale dostała informacje ze jest obowiązkowe spotkanie.

Czy jest to legalne? Pracodawca nie powinien poinformować o obecności 48h przed terminem?

Umowa zlecenie (termin wypowiedzenia umowy z pracodawca 2 miesiące wcześniej XDD!!!)

#januszebiznesu #pracbaza #prawopracy
JaPoChomika - Elo mirki, różowy pasek wpadł w szambo jeżeli chodzi o pracbaze. Najgor...

źródło: comment_1596452572grZaA6mXzsJt0HYgfr3iN4.jpg

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@silentguy: minimalna krajowa to więcej niż 10zl netto, a ty mówisz, że są tylko takie. W takim razie powinni już dawno pozamykać 100% firm.
W głupie żabce płaca minimalna ale płacą, a nie za 10 Ziko i jeszcze cię w #!$%@? robią. Pokaż mi miasto/wieś bez żabki
  • Odpowiedz
z napiwków czasami wyciągała po 200 zł dziennie


@JaPoChomika: rozumiem różowa normalnie składki od napików odciąga? gastro to patologia jakich mało, jej zleceniodawcca to idiota, ale z drugiej strony ona przytula 200zł dziennie z lewych pieniędzy od których de facto powinna odprowadzić składki, każdy medal ma dwie strony i każda ze stron tutaj robi w bambuko drugą
  • Odpowiedz
@JaPoChomika: ja nie rozumiem ludzi nawet teraz jest pełno pracy dla nisko wykwalifikowanych ludzi nawet teraz od ręki znajdziesz prace na magazynie czy w jakimś gastro jako kelner to ludzie siedzą w takich dziadowskich firmach. Mój kumpel to samo ciągle nadgodziny praca w soboty i pieniądz marny i siedzi u dziada obrzydliwca. Już nawet w tym amazonie na magazynie będzie lepiej niż tam gdzie twoja dziewczyna pracuje. Weźcie się szanujcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@JaPoChomika: to po kolei. Walenie w #!$%@? z pensją to powinien być dla niej sygnał, że od razu odchodzę, #!$%@?ć. Mandaty za gadanie to nadaje się do sądu pracy (inspekcja ci #!$%@? zrobi, zaufaj). Spotkania obowiązkowe w #!$%@? mam i wam też polecam - jak jest po pracy, to mogą ją w dupe cmoknąć, a nie jakieś cyrki odwalać. Jeszcze o takiej porze xD
A na zleceniu to okres wypowiedzenia nie
  • Odpowiedz
  • 6
@JaPoChomika "masz racje, smieciowki chyba nie podchodzą pod prawo pracy tylko kodeks cywilny (ale mogę się mylić, sam młody jestem)"

Tak, dokładnie tak jest. Zlecenia nie podchodzą pod Kodeks Pracy. Ale PiP jak najbardziej nasłać możesz.

No i jeśli ma w umowie zawarty okres wypowiedzenia, to faktycznie jest to wiążące.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JaPoChomika:
Czekaj a na zlecenie to podpisuje się umowy nie o jakąś konkretną czynność w określonych ramach czasowych? (sprawdzić czy zebrania o chorych godzinach się w to wliczają wg umowy).
  • Odpowiedz
  • 10
@JaPoChomika nikogo nie udupisz bo zarówno pip jak i sanepid i reszta tym podobnych instytucji ładnie się zapowie, a jeśli ma jakieś układy z januszem, to skonczy się na wizycie i darmowym jedzeniu.
  • Odpowiedz