Wpis z mikrobloga

#psy #zwierzaczki #pies

Kurła ,pierwsza noc za nami , Draco był wyjątkowo niezadowolony z faktu zamknięcia w kojcu xD , konkretny koncert dawał, popłakał z 10 minut i padł po 23, obudził się o 3 i znów xD aż go na dwór wziąłem jak debil jakiś żeby mi dzieciaków niepobudził. Do tego wdała się Lambilia czy jakoś tak, musieliśmy od razu do weta jechać wczoraj. Dostał pakiet antywirusowy , kupska się poprawiają.

Zastanawiam się jak tu z nim wychodzić,przyzwyczajać go do 3-4 wyjść dziennie, czy co godzinę,dwie. Separujemy go od wszystkich psów w okolicy. Bardzo ładnie na smyczy chodzi,jak już mu się chce, bo jak nie to kładzie się na trawie i koniec,nie do ruszenia, muszę go przenosić w ciekawsze miejsca.

Mam tu kilka pytań,prócz tego o wychodzeniu, do ludzi którzy mają większe doświadczenie.
Jak radzić sobie z podgryzaniem? Ja wiem że to zabawa dla niego, ale ząbki ma konkretne, jak mi młodego złapie to się młody może zniechęcić. Są jakieś metody by go oduczyć?
Strasznie rozpacza jak mu się znika z pola widzenia, do kibla czy drugiego pokoju idziesz a ten już piszczy, olewać czy gadać przez ścianę? xD
Jak zintegrować kota z psem? Póki co kot chciałby się zaprzyjaźnić , nawet podchodzi jak pies śpi, ale ten wariat skacze na kota i go gania, a jak już kot da się złapać to włazi na niego jakby go zdymać chciał, ¯_(ツ)_/¯ choć wiem że to pewnie jakaś forma zmuszenia kota do uległości.
Żarcie nakładać w konkretnych porach czy sypnąć więcej rano i niech podłazi kiedy chce?
Z takimi maluchami schodów unikać narazie?
Gdyby zaczął warczeć czy szczekać na domowników to co, klapnąć w dupę czy inna forma wyrażenia swojego niezadowolenia?

Kurde zawsze mieszkałem z psami,ale ten okres szczenięcy to jakoś tak jak przez mgłe pamiętam, a tu się okazuje że to ciekawsze wyzwanie niż początkowo myślałem xD
KickAss - #psy #zwierzaczki #pies 

Kurła ,pierwsza noc za nami , Draco był wyjątkowo...

źródło: comment_15960345005OmTme1g6S4RKOT1j9xxM8.jpg

Pobierz
  • 8
Jak radzić sobie z podgryzaniem? Ja wiem że to zabawa dla niego, ale ząbki ma konkretne, jak mi młodego złapie to się młody może zniechęcić. Są jakieś metody by go oduczyć?


@Kick_Ass: "nie wolno" i idziesz po najbliższą zabawkę/maskotkę i pokazujesz mu że jak chce się bawić to tym możecie się posiłować

Strasznie rozpacza jak mu się znika z pola widzenia, do kibla czy drugiego pokoju idziesz a ten już piszczy,
@Kick_Ass:

Jak radzić sobie z podgryzaniem? Ja wiem że to zabawa dla niego, ale ząbki ma konkretne, jak mi młodego złapie to się młody może zniechęcić. Są jakieś metody by go oduczyć?


Jeśli w czasie zabawy gryzie to ja bym przerywała zabawę. Zaczyna podgryzać to koniec zabawy, załapie to. Ja też stosowałam metodę z piszczeniem "ała" ( ͡° ͜ʖ ͡°) zadziała, tylko piszcz głośno ( ͡°