Wpis z mikrobloga

Trzy tygodnie z #kindle

1. Ipad lezy rozladowany od 3 tygodni
2. Moge czytac w lozku bez okularow - napierdzielam se czcionke na pol ekranu i tyle
3. Oczy mniej bola w porownaniu z tabletem - czytam wiecej (jak ksiazki kiedys)
4. Nie zagracam mieszkania ksiazkami (choc brak mi zapachu swiezutkich ksiazek; coz, takie czasy)
5. Gdziekoleiek ide/jade - mam czytnik ze soba i czytam to, na co mam w danej chwili ochote
6. Jak nie pamietam jakiegos slowa po polsku czy po angielsku, to se klikam i mam

Nie wiem, jak moglem zyc bez czytnika. Jeszcze musze audiobooki przetestować, ale i na to przyjdzie pora
  • 49
  • Odpowiedz
@Kaeso: nie wiem. Kiedys duzo czytalem, potem sie przerzucilem na ipada i coraz mniej i mniej - ze wzgledu na wzrok. A teraz z czytnikiem znow sie zapominam i czytam, czytam, kurde 6 rano ;)
  • Odpowiedz
@ovation: mam starego ipada (3) i juz yt i wiele innych rzeczy nie dziala. Bardziej jako czytnik mi sluzyl, bo i stronki tez niektore sie zle ladowaly. Rok temu jeszcze gralem w wot:blitz, ale od kiedy gram w apex na pc - ipad zostal praktycznie tylko do czytania. A ze wzgledu na wzrok i to powoli szlo w odstawke. Nowego na razie nie planuje. Czytnik w prezencie mi spadl z nieba.
  • Odpowiedz
@ovation: to fajnie.
Moze w przyszlym roku zmienie tego ipada, ale poza rozrywka do niczego go nie potrzebuje. Niedawno sobie sprawilem wacom cintiq 16 i kolejny powod by miec ipada mi odpadl.
  • Odpowiedz
@ovation: haha

Moj pierwszy apple to byl ip4, jednoczesnie z macbookiem pro - z pracy. Praktycznie tego maka nie uzywalem. Potem ipad3. Potem ipSE 2016.

Ja jestem staroswiecki - 24” ekran i to koniecznie 1920x1200 (lub wiecej) a nie 1080, cintiq... photoshop tez starodawny - cs6, bo jeszcze master collection cs6 kupowalem 100 lat temu ;) wiec mi sie nie spieszy do zmian.
  • Odpowiedz
Sie od jakiegos czasu przymierzam do kupna. Naprawde warto?


@Kaeso: jak lubisz czytać to serio warto.

Ja nie mam Kindle, tylko tańszego Kruger&Matz bez podświetlenia i ekranu dotykowego, ale komfort czytania i tak jest o niebo lepszy niż na smartfonie czy tablecie, wręcz porównywalny z książką.

A przy tym wygodniejszy, bo mając kilka, czy kilkanaście GB pamięci możesz mieć tam całą bibliotekę.
  • Odpowiedz