Wpis z mikrobloga

#neuropa #konfederacja #4konserwy #polityka #bekazkuca #bekazprawakow #warszawa

Pan Artur Dziambor uraczył nas kolejnym fikołem i porównał podnoszenie kwot mandatów za nieuiszczenie opłaty za parkowanie do podnoszenia podatków.

Oczywiście Pan Artur w komentarzach tłumaczy, że przecież on wcale tego nie porównał i wykonuje fikoły w iście korwinowym stylu.

Pragnę przypomnieć, że godzina w strefie płatnej w Warszawie kosztuje niecałe 4 zł.

Mandat za brak opłaty - 50 zł

Po podwyżce - 250 zl

Pan Artur, jak to już wspomniałem, para się niesamowitymi fikołami i broni swojej tezy, popadając ze skrajności w skrajność.

Dosyć szybko zostaje jednak sprowadzony do parteru - dowód w kolejnym komentarzu.

Link do Twitta - https://mobile.twitter.com/ArturDziambor/status/1288178149541515275
N.....t - #neuropa #konfederacja #4konserwy #polityka #bekazkuca #bekazprawakow #wars...

źródło: comment_1595970381yzfxHXHrRHigC6stroMDZZ.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@botaz: No zakładając, że godzina 4 zł, to po jakichś 12 godzinach stawka wynosi tyle co mandat. Więc każda kolejna godzina - nawet w przypadku zatrzymania i dostania mandatu jest zarobkiem, a nie karą. I pewnie Dziambor właśnie z takiego założenia wyszedł: "Hehe, ale jestem przedsiębiorczy, ale ich w konia zrobiłem, ale debile w tym ratuszu", a teraz płacz, gdy rzeczywiście mandat pełni funkcję kary, a nie jest jak spluniecie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Neubert:

Po drugie, skoro kara ma odstraszać, to czemu nie od razu 25.000zł?

To dajmy 25 lat więzienia za kradzież batonika i dożywocie za sikanie w bramach, co będziemy się pieścić ze złodziejami i brudasami.
  • Odpowiedz
@valarr: Ale, czy Ty nie rozumiesz? Jeśli samochód stał na parkingu dłużej niż 12h, to bardziej opłacało się nie kupować biletu i dostać mandat, niż go kupić. Uważasz, że to sprawiedliwe? Przecież to jest jakiś absurd. A potem dziwić się, że ludzie kombinują...
  • Odpowiedz
@botaz: Dokładnie tak, no i to powinno być wprowadzone nie tylko tu, tylko w ogóle wszędzie na drodze. Mandat 500 zł dla osoby z zarobkiem 2k będzie potężnym ciosem i raczej zdyscyplinuje osobę, dla osoby o zarobkach 200k kwota ta jest jak splunięcie, a przez to nie wpłynie na korekcję takich zachowań i nie będzie dotkliwa.
  • Odpowiedz
@GodBlessYou: Akurat parkingi to przykład lewicowego podejścia i żenada mnie bierze jak widzę korwinistów gadających te bzdury. Skoro parkingi są stale zapchane to znaczy, że cena jest zbyt niska i należy ją zwiększyć by popyt na parkingi wyrównał się z ich podażą.
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: Ja nie mam nic do tej podwyżki i nawet ją rozumiem, bo faktycznie jest śmiesznie niska, gdy przykładowo brak biletu w komunikacji miejskiej, to w niektórych miastach kilkaset złotych kary. W swoim poście śmiałem się z odpowiedzi Dziambora, który nie rozumiał zasadności i współmierności kary do popełnionego czynu.
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: strefa płatnego parkowania w Warszawie działa w godzinach 8-18, 10 godzin postoju to 31,80 zł. Nie wiem w jaki sposób ci wyjdzie taniej. Musiałbyś liczyć jedynie na brak kontroli.
  • Odpowiedz