Wpis z mikrobloga

czy mamy na sali mirków, którzy znają się na czytaniu wyników badań krwi? Wg tego co mi wyszło wydaje mi się, że wszystko jest ok ale ciągle szukam przyczyn wypadania włosów... nie wiem czy jest sens się pojawiać z takimi wynikami u endrykronologa.

FT3 4.7 pmol/l
FT4 12.79 pmol/l
THS 1.73 mIU/I
ANTY-TG <3.00 IU/ml
ANTY-TPO <3.00 IU/ml

#hormony #badania #badaniekrwi #zdrowie #pomocy
  • 8
@Konata: Przyczyn wypadania włosów może być wiele np. zła dieta, stres, genetyka bądź za mało wypoczywasz. Generalnie na tej karteczce, którą dostałaś(?) powinnaś mieć normy, z których wynika czy jest wszystko ok. Często farbujesz włosy?
@Konata: co do wyników na fb jest grupa "hashimoto grupa wsparcia", może tam znajdziesz jakies odpowiedzi. Warto zbadać poziom prolaktyny oraz ferrytyne. Mam ten sam problem, nie mam pojęcia od czego ale wlosy lecą garściami. Daj znać jak dowiesz się co było przyczyną u Ciebie.
@Arriva: Mam uczulenie na p-fenylenodiamina, która jest w chemicznych farbach do włosów. Gdy farbowałam chemicznie robiłam to raz na 3 miesiące mimo, że miałam mase siwych. Wydaje mi się, że problem z wypadaniem zaczął się półtora roku temu po sporym stresie. Od ok. 3 miesiecy farbuje czystą henną raz na miesiąc, ale jak włosy leciały tak nadal lecą (szczegolnie w trakcie mycia i w trakcie farbowania). Niestety jestem osobą która łatwo
czy mamy na sali mirków, którzy znają się na czytaniu wyników badań krwi? Wg tego co mi wyszło wydaje mi się, że wszystko jest ok ale ciągle szukam przyczyn wypadania włosów...


@Konata: No wyniki są OK. W tarczycy nie szukaj.
@Konata: Na pewno warto się dowiedzieć czy nie jest to od strony hormonalnej jednakże nie odstawiałbym genetyki w twoim przypadku. Jeśli chcesz odezwij się napisz priv, może coś zaradzimy.