Wpis z mikrobloga

@Nodi91: Nie ma sensu przed niczym ostrzegać. Mają już coraz bardziej wyrafinowane techniki mające na celu wciąganie frajerów i coraz trudniej się przed tym bronić. No tak, fajne mają argumenty, jak coś działa długo to nie jest piramidą. Piramidy finansowe mogą funkcjonować dość długo. Ale co oni tam mogą o tym wiedzieć :-)
  • Odpowiedz
@Nodi91: No bo to jest mniej więcej tak samo jak np. z lichwiarskimi pożyczkami, tyle się ostrzega a jednak ludzie biorą. I tutaj tak samo, jak ktoś chce to w to wejdzie albo oleje te ostrzeżenia. Dużo ludzi na pewno jeszcze nie miało do czynienia z MLM a mając na uwadze choćby bezrobocie i często panującą biedę to tam będą próbować. To nie takie proste.
  • Odpowiedz
@Godid1951: No bo nie zamkniesz mordy MLM-om i tym wszystkim którzy próbują do tego wciągnąć swoich znajomych. Mało tego, Network Magazyn ma dość duży udział w promowaniu MLM, do tego cała rzesza promujących się Youtuberów, zwłaszcza tych bardziej znanych. Możesz na Facebooku ostrzec swoich znajomych ale w rozumieniu globalnych działań "w czynie społecznym" to i tak obawiam się że ich propaganda jest silniejsza. Żeby się z tymi MLM-ami rozprawić to należałoby
  • Odpowiedz
@daro1: można, "skoro mówisz że to dobre to pożycz mi na to hajs" czy coś w ten deseń i to już w zupełności wystarczy by nie dopuszczać nowych do piramidy. Mimo wszystko nic nie zwalnia nikogo z myślenia.
  • Odpowiedz
@Godid1951: Oni na pewno mają na takie teksty wyuczone odpowiedzi. Poza tym nie każdy myśli w ten sposób i logicznie. Jeśli ktoś jest bez pracy albo klepie biedę w obecnej, jest na coś chory, ma jakieś problemy, szuka partnera to jest potencjalnie stosunkowo łatwym łupem. Mnie koleżanka przez Facebooka próbuje od jakiegoś czasu przekonać do Duolife. Ja oglądałem co niektóre prezentacje i szkolenia tych liderów na Youtubie i jak się tylko
  • Odpowiedz
@daro1: nie da sie wyuczyc odpowiedzi na cos, co rozwala piramide. Ale to fakt, mlm dzialaja jak sekty, biora slabych i nieudobruchanych by potem ciagnac profity. Bo nikt inny sie na to nie nabierze. Prawa natury zwierzyny łownej w praktyce.
  • Odpowiedz