Wpis z mikrobloga

Co było konkretnym powodem usunięcia znaleziska i bana dla @100leja?
Znalezisko spadło za manipulację i nieodpowiednie treści, ale nie ma belki wyjaśniającej co tam konkretnie jest manipulacją albo linka do wyjaśnień. A co było nieodpowiednią treścią, ktoś coś?

W tytule było: "Odstajemy z gwałtami od reszty Europy. ", czy to jest ta treść nieodpowiednia? Przecież chyba logiczne, że chodzi o statystyki gwałtów, dostępne np. w badaniach wykonanych na zlecenie UE z poniższej grafiki. Zrobiłem ten wpis dlatego, że w tamtym znalezisku wkleiłem tę grafikę i zauważyłem, że komentarz znikł z mojego profilu i byłem ciekaw uzasadnienia. A tu nic.

Zawsze pojawiała się belka z informacją wyjaśniającą manipulację a tutaj brak. Moim zdaniem taka informacja powinna pokazywać się zawsze, nawet na ekranie 404. Uważam to za wadę portalu albo znalezisko zostało usunięte nie na podstawie linka wyjaśniającego manipulację a na podstawie treści zgłoszenia lub decyzji moderatora.

#wykop #moderacjacontent @a__s

#maciejpsuje (bo w widoku ekranu 404 przydała by się rozszerzona informacja z belki)
moooka - Co było konkretnym powodem usunięcia znaleziska i bana dla @100leja? 
Znale...

źródło: comment_15957834081uzVDr8vTgekFhqAJQ7i0X.jpg

Pobierz
  • 6
@ConanLibrarian: Ma mnie na czarnej liście, bo nie mogę tam zapytać.
Ale na screenie widzę, że w zgłoszeniu było "Oszustwo" bez wyjaśnienia co jest oszustwem a znalezisko spadło za manipulację. W formularzu zgłoszeń to dwie różne pozycje.
@ConanLibrarian: Dzięki. Ślepota jakaś.( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale czy to tak powinno wyglądać uzasadnienie, gdzie są jakieś dowody na to?

Poza tym co to w ogóle znaczy, że (statystyki) gwałtów to nie to samo co statystyki zgłoszeń gwałtów. Na stronie policji jest upubliczniona statystyka gwałtów, czy są tam gwałty niezgłoszone? Chyba tylko wykryte w sekcjach.

Polska ma niską statystykę w zgłoszonych gwałtach (Eurostat) oraz badaniach statystycznych (wklejona
@moooka: Nie tylko Tobie, w wątku, do którego odsyłacz podałem przedtem, też mnożą się pytania, ale rozbijają się o impertynencką postawę autora zgłoszenia.

No i się powoli rozkręca - w tytule mowa o gwałtach, lecz (IMHO) wiadomo, że chodzi o zgłoszenia gwałtów, gdyż niezgłoszonych nie ma jak policzyć. Można wprawdzie próbować szacować ich liczbę, ale to bez żadnej wartości gdybanie.
Więc jeśli z danych o zgłoszonych gwałtach wynika, że odstajemy od